Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana"

Data wydarzenia: 12.3.2012

Celem „Albertiany” jest promocja twórczości teatralnej i muzycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie. Co roku w przeglądzie i eliminacjach uczestniczy blisko 1000 osób z całej Polski. Do finału przechodzi 5 zespołów, które mogą zaprezentować się na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Laureaci pierwszych miejsc otrzymują w nagrodę „Maski”, symbolizujące krakowskie Teatry. 

Pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” jest Anna Dymna. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2001 roku. Od 2003 roku współorganizatorem Festiwalu, obok Fundacji im. Brata Alberta, jest także Fundacja "Mimo Wszystko".

W wydarzeniu co roku bierze udział ponad tysiąc osób z całej Polski. W drodze eliminacji regionalnych do finału „Albertiany” przechodzi pięć zespołów teatralnych. Przedstawienia prezentują podczas uroczystej gali, która odbywa się na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W nagrodę otrzymują „Maski”, przyznawane przez każdy z krakowskich teatrów, wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Lubinie. Autorami „Albercików” wręczanych laureatom Festiwalu są podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Otłoczynie.

W czasie Finału Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” wręczany jest także Medal im. Brata Alberta (przyznaje się go od 1997 r.). Wyróżnienie otrzymują osoby szczególnie zasłużone w niesieniu pomocy ludziom niepełnosprawnym.   

Data publikacji: 21.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
30-198 Kraków, Prof. Stefana Myczkowskiego 4

Organizatorzy

Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"i Fundacja im. Brata Alberta
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter