Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Europejskie Spotkania Muzykujących Rodzin

Data wydarzenia: 27-29.1.2012

Impreza międzynarodowa, mająca na celu szerzenie idei integracji rodziny przez sztukę. Uczestnicy z Polski i krajów europejskich prezentują swoje artystyczne umiejętności, regionalne stroje i instrumenty. 

 

Formuła Spotkań zyskała aprobatę Prezydenta RP, Marszałka Sejmu RP, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Metropolity Wrocławskiego, posłów na Sejm RP, radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, władz powiatowych i miejskich o raz instytucji oławskich. Koncerty rodzin odbywają się w Oławie jak również w innych miejscowościach naszego regionu. Zgodnie z opinią władz miasta i obywateli, którzy tłumnie wypełniali sale, w których odbywały się koncerty – impreza ta weszła na stałe do kalendarza Ośrodka Kultury.

Muzykowanie w rodzinie łączy osoby w różnym wieku, często o różnych zawodach, których pasją jest aktywne uczestniczenie w rodzinnym, muzykującym gronie. W Spotkaniach, które mają charakter niekonkursowy, uczestniczą zespoły z Polski i zagranicy: Rosji, Ukrainy, Niemiec, Bułgarii i innych krajów. Prezentują one różne gatunki i formy muzyczne, jak również pielęgnowane i utrwalane w ich gronie zwyczaje, obrzędy, scenki rodzajowe lub gawędy, łączone z utworami lub śpiewem, stanowiące połączenie współczesności z tradycją. Umiejscowienie oławskiej imprezy w końcu stycznia sprawia, iż występujący mają okazję do zaprezentowania utworów związanych bezpośrednio ze świętami Bożego Narodzenia, obchodzonymi w wielu krajach europejskich. Są to kolędy, pieśni bożonarodzeniowe, koliadki, fragmenty oratoriów pisanych z okazji tych świąt przez najznakomitszych kompozytorów, jak również twórczości własnej.

Data publikacji: 23.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
55-200 OŁAWA, 11 LISTOPADA 27

Organizatorzy

OŚRODEK KULTURY W OŁAWIE
KULTURA.OLAWA.PL
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter