Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Data wydarzenia: 25.8-2.9.2012

Organizowany przez Nas już po raz 25-ty Festiwal jest jedyną tak dużą imprezą folklorystyczną na Śląsku. Na przełomie sierpnia i września gościmy zespoły z całego Świata. Prezentując bogactwo swoich tradycji, tańców i obrzędów nasi goście uczą nas tolerancji i szacunku dla innych, często jakże odmiennych kultur. Festiwal jest przykładem na to, że muzyka i taniec łączą ludzi, a nie dzielą. Wszystkie koncerty, parady i imprezy towarzyszące przyciągają rzesze widzów zachwyconych ich wielobarwnością i bogactwem. Zespoły zgodnie twierdzą, że to jedyny taki festiwal na Świecie.

 

XXV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny jest jedyną tak dużą imprezą folklorystyczno-kulturalną w regionie. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat ma stałe miejsce w kalendarzu CIOFF (Międzynarodowa Rada Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działająca pod auspicjami UNESCO), ale jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

MSFF organizowany jest od 1979 roku, a jego gospodarzem każdorazowo jest działający przy Uniwersytecie Śląskim Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice"". Każdego roku MSFF wzbudza zainteresowanie mieszkańców regionu dzięki występom plenerowym, podczas kolorowych korowodów ulicami miast, a także w czasie występów na profesjonalnych scenach w teatrach i domach kultury.

Podczas wieloletniej historii MSFF, miasta Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia odwiedziło ponad 230 zespołów, w tym grupy artystów z Indonezji, Cypru, Macedonii, Węgier, Meksyku, Indii, Kenii i Malezji. Podczas tegorocznej edycji MSFF zaprezentują się zespoły z Ukrainy, Meksyku, Czech, Hiszpanii, Słowenii, Niemczech i Bułgarii. Barwne korowody i folklorystyczne koncerty można oglądać w: Siemianowicach Śląskich, Żorach, Katowicach, Cieszynie, Koszęcinie, Sosnowcu i Chorzowie.

 

Data publikacji: 25.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie
40-007 Katowice, ul.Bankowa 12

Organizatorzy

Stowarzyszenie Kultury i Folkloru Ziem Polskich ?Patria?, Uniwersytet Śląski
festiwal@us.edu.pl, (0-32) 359-19-49
festiwal.us.edu.pl
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter