Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festiwal Sztuki Lokalnej "Biłgorajska Nuta"

Data wydarzenia: 30.11.2016-31.12.2012

Nadrzędnym celem Festiwalu jest promocja kultury ludowej biłgorajszczyzny. Prezentacja dokonań twórców ludowych na tle muzyki stylizowanej tą kulturą.Festiwal łączy obrzędowość i tradycje ludowe Ziemi Biłgorajskiej z muzyką folkową prezentowaną przez młode zespoły z terenu Polski

Festiwal Sztuki Lokalnej "Biłgorajska Nuta" w Dylach to prezentacje wokalne gminnych zespołów śpiewaczych w repertuarze miłosnym i sobótkowym. Konkursowy przegląd młodych zespołów folkowych z terenu Polski. To również program "Dylu, dylu na badylu", czyli popisy gry na tradycyjnych instrumentach ludowych. A także przypomnienie tradycji obchodów Nocy Świętojańskiej poprzez  widowisko sobótkowe przygotowane przez zespoły teatralno - obrzędowe z udziałem chętnej, uzdolnionej teatralnie młodzieży z terenu Gminy Biłgoraj. Urokliwy zwyczaj puszczania wianków na wodę i pokazy tańca z ogniem, zakończone wspólnymi pląsami do rana przy muzyce ludowej i folkowej. W tle  kramiki ze sztuką i rękodziełem ludowym oraz stoiska kulinarne z możliwością degustowania regionalnych specjałów i nalewek. A wszystko to w oprawie malowniczej leśnej scenerii malutkiej wioseczki Dyle w gminie Biłgoraj.

Data publikacji: 21.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: lubelskie
23-400 Biłgoraj, ul. Kościuszki 88

Organizatorzy

Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju
gok_bilgoraj@op.pl, 84 688 28 53
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter