Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XII Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „JAZZ BEZ..." - Mikołajki Jazzowe

Data wydarzenia: 6-9.12.2012

Festiwal jest jedną z ważniejszych imprez muzycznych w kraju, na stałe wpisał się również do międzynarodowego kalendarza imprez jazzowych. Odbywa się równolegle w Przemyślu i we Lwowie, a na program każdego koncertu składa się występ polskiego i zagranicznego zespołu oraz jam session. 

Festiwal kontynuuje tradycje „Mikołajek Jazzowych” - imprezy bardzo popularnej i cenionej wśród jazzmanów i melomanów, w której brali udział najlepsi polscy i zagraniczni muzycy. Od kilku lat festiwal organizowany jest równolegle w Sanoku i Lublinie,  dołączyły także  miasta na Ukrainie: Tarnopol, Sewastopol, Łuck, Iwano-Frankowsk i Kijów. Festiwal zyskał sobie opinię imprezy prezentującej najlepsze wzorce muzyki improwizowanej. Przyczynia się również do budowania polsko-ukraińskich kontaktów kulturalnych a także tworzenia międzynarodowych formacji muzycznych.

Nazwa Festiwalu „Jazz bez...” wyraża główną ideę tej imprezy, promującej muzykę zarówno bez granic geograficznych, jak i wszelkich innych barier, podziałów i uprzedzeń.

 

 

Data publikacji: 22.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: podkarpackie
37-700 Przemyśl, ul. S. Konarskiego 9

Organizatorzy

Centrum Kulturalne w Przemyślu
ck@ck.przemysl.pl, 16 678 20 09
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter