Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

VI Międzynarodowy Festiwal Flamenco DUENDE

Data wydarzenia: 11-13.11.2011

W listopadzie dziewczyny w Poznaniu... tańczą flamenco!

Duende to duch flamenco. Duch, który sprawia, że przez kilka Festiwalowych dni jesienny Poznań napełnia się gorącą energią prosto z Andaluzji.

Festiwal Flamenco Duende to okazja by zobaczyć na żywo najlepsze współczesne gwiazdy flamenco. Nigdzie indziej w Polsce nie występują artyści tego formatu.

Pełna pasji muzyka, zmysłowy taniec, odwołania do klasyki i współczesne tendencje we flamenco. To wszystko przeżyć można podczas festiwalowych koncertów.

11 listopada wystąpi polski zespół VIVA FLAMENCO. To wyrafinowana mieszanka stylów i bardzo bogate instrumentarium gwarantują słuchaczom muzyczną ucztę na najwyższym poziomie.

Drugi dzień festiwalu (12 listopada) należy do jednego z najznakomitszych gitarzystów młodego pokolenia – SANTIAGO LARA, który rozpoczynał swoją karierę u boku legendarnego Artysty – Manolo Sanlừcara, a którą rozwija ze zmysłową MERCEDES RUIZ, wielokrotnie nagradzaną na konkursach tańca w Hiszpanii. Już po raz drugi udało się namówić tę znakomitą tancerkę na prowadzenie warsztatów podczas poznańskiego festiwalu!

 

Ostatniego dnia festiwalu - 13 listopada - wystąpi w Poznaniu zjawiskowa ISABEL BAYÓN. - jedna z najbardziej podziwianych i oryginalnych osobowości  w stylu tańca flamenco, zaprezentuje nagrodzony w Sewilli spektakl „La puerta abierta”.

Festiwal Dunde to także warsztaty taneczne, podczas których zarówno początkujące, jak i doświadczone tancerki mogą ćwiczyć swe umiejętności pod okiem najlepszych tancerek i tancerzy.

 

Zapisy dla osób chcących poznać sekrety flamenco od samej Mistrzyni - Mercedes Ruiz -  rozpoczęły się w dniu 1 września br. Wyjątkowe warsztaty flamenco dla dzieci poprowadzi, przez wszystkie festiwalowe dni Dorota Dzięcioł a dorośli mogą spróbować swoich sił podczas warsztatów dla początkujących z Katarzyną Burgiel ze Szkoły Tańca Flamenco La Tormenta. (bliższe informacje na festiwalowej stronie: http://www.festiwalflamenco.art.pl/).

Serdecznie zapraszamy na siódmą edycję Międzynarodowego Festiwalu Flamenco Duende.Zapewniamy gorącą atmosferę na przekór listopadowej aurze.

Data publikacji: 26.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
85-147 Bydgoszcz, ul. Dąbrowa 17/27

Organizatorzy

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter