Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru ?Podlaska Oktawa Kultur?

Data wydarzenia: 23-30.7.2012

Festiwal prezentujący kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i Żydami.

 Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”, organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, prezentuje kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i Żydami, ale w trakcie dotychczasowych edycji widzowie mieli okazję zobaczyć także występy grup m.in. z Grecji, Turcji czy Indii. Podczas festiwalu można usłyszeć różne gatunki muzyki: wierne rekonstrukcje muzyki ludowej, stylizowane programy charakterystyczne dla zespołów pieśni i tańca, nowocześnie zaaranżowany folk, a także muzykę klasyczną i jazz. Podlaska Oktawa Kultur jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy artystami, stwarza też szansę uczestnikom i widzom  na zapoznanie się z bogactwem kultury, a także tradycji Podlasia, Polski i krajów Europy Wschodniej, jednocześnie ucząc tolerancji i szacunku w stosunku do odmienności kulturowych, religijnych oraz obyczajowych różnych narodów. Festiwal, w którym co roku bierze udział ponad pół tysiąca wykonawców, odbywa się zawsze pod koniec lipca w Białymstoku i ponad 20 miejscowościach województwa podlaskiego. Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest Andrzej Dyrdał, dyrektor WOAK w Białymstoku.

Data publikacji: 27.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: podlaskie
15-950 Białystok, ul. Kilińskiego 8

Organizatorzy

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter