Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XVIII Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce

Data wydarzenia: 30.6-25.8.2012

 XVIII Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce to jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności festiwal jazzowy w Polsce.  

Festiwal jest wizytówką artystyczną stolicy oraz atrakcją turystyczną dla melomanów, turystów z Polski i zagranicy.   Przez 17 lat istnienia zgromadził imponujące ponad pół miliona zróżnicowanej wiekowo publiczności.  Jeden koncert festiwalowy przyciąga 3, 4 tysiące ludzi, a jedna edycja 40 tys. odbiorców. To jeden z najdłuższych festiwali jazzowych w Polsce i jeden z najdłuższych w Europie. Trwa 2 miesiące wakacyjne, w każda sobotę lipca i sierpnia. Koncerty organizowane są w plenerze na Rynku Starego Miasta od godz. 19.00 do 21.00, wstęp wolny.   Oryginalny program – zróżnicowany stylistycznie, międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia to znaki rozpoznawcze festiwalu.   Polska publiczność miała okazję po raz pierwszy na festiwalu usłyszeć gigantów ery swingu jak: Scott Hamilton, Duffy Jackson, Dr. Lonnie Smith, poznaćnowe odkrycia amerykańskich estrad: „Quincy Jones Presents Alfredo Rodriguez Trio” czy „Princess of Jazz” Grace Kelly Quintet.  Najwybitniejsi polscy artyści jak m.in.: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer prezentowali swoje premierowe projekty.  W ostatnich latach wystąpiła na festiwalu plejada międzynarodowych gwiazd jazzu jak m.in.:   Archie Sheep, David Murray, Chico Freeman, Richard Galliano, Tony Lakatos, Dino Saluzzi,  Avishai Cohen, Kenny Wheeler, Bobo Stenson, Tord Gustavsen, Yaron Herman, Marilyn Mazur.   Festiwal od lat obecny jest w najważniejszych polskich mediach, także w prasie zagranicznej i w informatorach turystycznych. Spot z festiwalu ukazał się w BBS World, TV Deutche Welle zrealizowała reportaż z festiwalu.

Data publikacji: 27.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
00-272 Warszawa , Rynek Starego Miasta

Organizatorzy

Fundacja Jazz Art
fundacja.jazzart@wp.pl, 501140523, 695936477, 22 7697759
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter