Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

21. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu

Data wydarzenia: 12-15.12.2012

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu jest imprezą cykliczną organizowaną rokrocznie w pierwszej połowie grudnia, której głównym celem jest promowanie akordeonu i twórczości akordeonowej. Przez 20 lat swojego istnienia wyrosła na najważniejszą imprezę związaną z akordeonem w Polsce i jedną z ważniejszych w Europie.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu jest imprezą cykliczną organizowaną rokrocznie w pierwszej dekadzie grudnia. Głównym jej organizatorem jest Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu.

Nadrzędnym celem Festiwalu jest propagowanie akordeonu jako instrumentu koncertowego, wykorzystywanego zarówno w muzyce klasycznej jak i we wszelkich odmianach muzyki rozrywkowej. Zasadniczym elementem programu Festiwalu jest konkurs, w którym mogą brać udział akordeoniści we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od uczniów rozpoczynających naukę gry na tym instrumencie, a skończywszy na muzykach zawodowych. W ramach Festiwalu organizowane są także koncerty w wykonaniu najsłynniejszych akordeonistów w Europie i na świecie. Impreza ta ma także spełniać funkcje dydaktyczne, dlatego doskonałym uzupełnieniem programu są warsztaty i seminaria naukowe prowadzone przez zaproszonych profesorów. Daje ona także możliwość wymiany doświadczeń wśród pedagogów oraz uczniów oraz skonfrontowania wyników pracy.

Festiwal, dzięki swojemu ogromnemu zasięgowi oraz przyjaznemu dla uczestników konkursu regulaminowi, wciąż zyskuje na popularności, a dzięki wytężonej pracy wszystkich jej organizatorów przez szesnaście lat swojej działalności stał się najbardziej prestiżową w Polsce imprezą związaną z akordeonem i jedną z ważniejszych w Europie.

 

Data publikacji: 28.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: podkarpackie
37-700 Przemyśl, Słowackiego 91

Organizatorzy

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter