Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXVII Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki - Żabno

Data wydarzenia: 23.3.2012

Organizowany w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie Przegląd jest jedyną w województwie konfrontacją dokonań artystycznych amatorskich teatrów lalkowych działających w instytucjach kultury, szkołach i placówkach wychowania pozaszkolnego województwa małopolskiego.

Celem Przeglądu jest stworzenie dziecięcym i młodzieżowym teatrom lalkowym z Małopolski możliwość prezentacji swoich dokonań artystycznych, konfrontacji z innymi teatrami, animowanie do poszukiwań repertuarowych i nowych form inscenizacyjnych. W Przeglądzie uczestniczy ponad dwustu młodych aktorów – lalkarzy, którzy prezentują ciekawe i zrealizowane w rożnych konwencjach teatru lalkowego przedstawienia. Występy ocenia Komisja Artystyczna, która przyznaje nagrody rzeczowe i finansowe oraz nominuje teatr lalkowy do udziału w Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu. Wieloletnie spotkania teatrów lalkowych odgrywają znaczącą rolę w procesie edukacji teatralnej i estetycznej dzieci i młodzieży oraz są ważnym wydarzeniem artystycznym w rozwoju amatorskiego ruchu teatralnego.

Data publikacji: 28.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
33-300 Nowy Sącz, ul. Długosza 3

Organizatorzy

MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
kontakt@mcksokol.pl, 18 44882652
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter