Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Olsztyńskie Spotkania Teatralne

Data wydarzenia: 19-25.3.2012

Olsztyńskie Spotkania Teatralne to lustro odbijające wiele twarzy współczesnej sztuki teatralnej. Podczas festiwalu prezentowane są wybitne spektakle, nagradzane w wielu konkursach, inscenizacje uznanych twórców, charyzmatyczne przedsięwzięcia teatru poszukującego oraz wybitne kreacje aktorskie.

Podczas dwudziestej edycji OST widzowie będą mogli zobaczyć spektakle mówiące o sprawach aktualnych i gorących, poruszające ważne problemy społeczne i polityczne.

W tym sezonie, z powodu remontu zabytkowego gmachu Teatru, festiwal rozegra się w innych przestrzeniach, nie oznacza to jednak zmiany formuły. W zastępczej siedzibie przy ul. Pstrowskiego 23 (Scena Kameralna) oraz w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych (Duża Scena), będzie można zobaczyć szeroki przekrój konwencji scenicznych - od tańca przez pantomimę, teatr dramatyczny, teatr muzyczny po koncert. Będzie można porównać wielość różnorodnych technik aktorskiej ekspresji czy poznać oryginalne poszukiwania zespołów alternatywnych. Wśród zaproszonych spektakli znajdą  się zarówno inscenizacje uznanych twórców, jak też artystów młodych, ale już wyraziście zaznaczających swoją osobowość w polskim teatrze. Będzie można zobaczyć między innymi: Teatr Provisorium z Lublina ze spektaklem „Bracia Karamazow” w reżyserii Janusza Opryńskiego, przedstawienie muzyczne „A ja, Hanna” z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, „III Furie” z Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, „Sieroty” D. Kelly z Teatru Powszechnego z Warszawy czy „32 omdlenia” z warszawskiego Teatru Polonia z Krystyną Jandą, Jerzym Stuhrem i Ignacym Gogolewskim.

Śladem lat ubiegłych teatr kontynuuje formułę spotkań z artystami. Będzie zatem okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji i wzajemnego poznania. Tradycją stało się już zaproszenie widzów do spotkań przy aromatycznej herbacie teatralnej.

Finałem festiwalu będzie Gala Teatralna organizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, podczas której przyznawana jest prestiżowa nagroda publiczności dla aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie za Teatralną Kreację Roku oraz Srebrne Maski – statuetki dla sponsorów i donatorów Teatru.

Data publikacji: 28.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: warmińsko-mazurskie
10-118 Olsztyn, 1 Maja 4

Organizatorzy

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter