Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXVII Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK - Nowy Sącz

Data wydarzenia: 14-15.6.2012

BAJDUREK jest największą - na terenie Małopolski - doroczną imprezą będącą prezentacją i przeglądem dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych. Festiwal przebiega w dwóch etapach: pierwszy to  organizowane od marca do maja w województwie małopolskim eliminacje powiatowe, etap drugi to finał w Nowym Sączu
z udziałem 30 najlepszych grup teatralnych.

Formuła BAJDURKA jest otwarta, w konwencji Festiwalu mieszczą się teatry dramatyczne, lalkowe, kabaretowe, muzyczne i operujące pantomimą. W czasie eliminacji powiatowych, organizowanych w miejscowościach: Gorlice, Kęty, Kraków, Limanowa, Miechów, Myślenice, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Sucha Beskidzka, Trzebinia, Wadowice, Wolbrom, grupy teatralne oceniane są przez profesjonalną komisję artystyczną. Jest to dla instruktorów często jedyny moment w czasie ich rocznej pracy z zespołem, kiedy mogą wysłuchać rad profesjonalistów podczas omawiania występów. Najlepsze grupy eliminacji znajdują swoje miejsce w finale Festiwalu ze świadomością, że są jednymi  z najlepszych teatrów w województwie małopolskim. Finał odbywa się w czerwcu w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ  w Nowym Sączu. Na spotkaniu finałowym przyznawane są nagrody, dyplomy, ale nie ma gradacji miejsc. Głównym założeniem finału jest przegląd, spotkanie teatrów dziecięcych i młodzieżowych, będące formą konfrontacji i wzajemnej edukacji teatralnej, kopalnią wzorów repertuarowych, warsztatowych i inscenizacyjnych. Festiwalowi towarzyszą warsztaty, zabawy animacyjne, wystawy, konkursy dla publiczności.

Data publikacji: 28.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
33-300 Nowy Sącz, ul. Długosza 3

Organizatorzy

MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
kontakt@mcksokol.pl, 18 44882652
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter