Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXXV Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY - Nowy Sącz

Data wydarzenia: 22-24.6.2012

ECHO TROMBITY jest największą imprezą dla amatorskiego ruchu muzycznego orkiestr dętych Małopolski, rokrocznie spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem – ok. 200 uczestniczących zespołów. Głównym celem Festiwalu jest wyrównywanie różnic w dostępie do kultury, pobudzanie kulturalnych inicjatyw lokalnych oraz stwarzanie na poziomie lokalnym warunków do rozwoju amatorskiej twórczości muzycznej.

Festiwal organizowany jest w dwóch etapach: I - przeglądy kwalifikacyjne i II – finał. Eliminacje odbywają się
w miejscowościach: Nowym Targu, Gródku nad Dunajcem, Tuchowie, Naprawie, Wieliczce, Nowym Wiśniczu, Laskowej
z udziałem ok. 200 orkiestr. Do finału w Nowym Sączu, który organizowany jest w czerwcu w nowosądeckim Miasteczku Galicyjskim, zapraszanych zostaje ok. 40 najlepszych. W programie spotkania finałowego: zbiórka na Placu Zamkowym, przemarsz ulicami miasta do Rynku, prezentacja orkiestr, hejnał i wspólne wykonanie kilku utworów, koncerty przed publicznością. W czasie trzydniowego spotkania orkiestry rywalizują o Grand Prix Festiwalu, ponadto oceniana są w 6 kategoriach: orkiestry zakładowe, orkiestry strażackie, orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach, orkiestry parafialne, orkiestry młodzieżowe, big bandy. Występom towarzyszą omówienia warsztatowe z udziałem komisji. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbywa się we wrześniu podczas koncertu laureatów w MCK SOKÓŁ.

Data publikacji: 28.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
33-300 Nowy Sącz, ul. Długosza 3

Organizatorzy

MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
kontakt@mcksokol.pl, 18 44882652
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter