Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XI Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA - Nowy Sącz

Data wydarzenia: 1.7-15.8.2012

Cykl koncertów - recitali organowych, nawiązujący do tradycji zapoczątkowanej w latach 70. w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu z inicjatywy prof. Jana Jargonia z Akademii Muzycznej w Krakowie. W koncertach występują wirtuozi organów - muzycy z Polski i zagranicy.

Cykl koncertów - recitali organowych, nawiązujący do tradycji zapoczątkowanej w latach 70. w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu z inicjatywy prof. Jana Jargonia z Akademii Muzycznej w Krakowie. W koncertach występują wirtuozi organów - muzycy z Polski i zagranicy. Do tej pory gościliśmy wykonawców m.in. z: USA, Japonii, Belgii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Meksyku, Francji, Szwecji. Wyboru wykonawców dokonuje prof. Mirosława Semeniuk-Podraza z Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, która sprawuje kierownictwo artystyczne nad Festiwalem. Obok kompozycji wielkich klasyków: Bacha i Haendla - można usłyszeć muzykę organową, rzadko prezentowaną w Polsce, np. kompozytorów meksykańskich, urugwajskich. Zasadniczą ideą organizacji Festiwalu jest popularyzacja organów jako instrumentu koncertowego wykorzystywanego głownie w kościele katolickim dla celów liturgicznych. Koncerty prowadzi Anna Woźniakowska – muzykolog i krytyk muzyczny.


 

Data publikacji: 28.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
33-300 Nowy Sącz, ul. Długosza 3

Organizatorzy

MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
kontakt@mcksokol.pl, 18 44882652
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter