Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XVII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich

Data wydarzenia: 27-29.1.2012

 Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich jest wysokiej rangi imprezą o charakterze kulturalnym i religijnym. Corocznie mogą zaprezentować się chóry zarówno z Polski jak i z całego swiata. Organizatorami są: Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, Fundacja Dialog Narodów, Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej w Terespolu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu. 

Corocznie podczas Miedzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich prezentuje się ponad trzydzieści chórów, zespołów, grup śpiewaczych, zarówno z Polski i zagranicy (Białoruś, Ukraina, , w różnych stylach, od tradycyjnego śpiewu cerkiewnego i chóralnego, poprzez wykonania ludowe, a kończąc na białym głosie.

Publiczność, która licznie uczestniczy w tym wydarzeniu ma wyjątkową okazję posłuchać dawnych kolęd i pastorałek obrządku wschodniego. Festiwal Kolęd jest jedną z największych imprez kulturalnych w województwie lubelskim. Jego poziom artystyczny oraz znaczenie kulturalne i religijne, z roku na rok wzrasta, przyciągając publiczność spoza Terespola i okolic.

Dzięki wielu doskonałym chórom, eleganckiej oprawie wizualnej, dźwiękowej, również dzięki ikonie Bożego Narodzenia i palącym się przed sceną świecom czuć nastrój niezwykle radosnego i pełnego nadziei Święta, łączącego cały świat w oczekiwaniu Zmartwychwstania.

 

Data publikacji: 28.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: lubelskie
Terespol , 21-550, Sienkiewicza 27

Organizatorzy

Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, Fundacja Dialog Narodów, Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej
mokterespol@wp.pl, 83 375 22-65
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanie



rejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter