Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

DNI KOGUTA - ŚWIĘTO MIASTA

Data wydarzenia: 1-3.6.2012

"Dni koguta" to trzydniowa impreza plenerowa, która odbywa się w czerwcu w różnych miejscach na terenie Oławy.  W tym dniu niemal wszystko podporządkowane jest kogutowi - gry, zabawy, konkursy. Imprezę otwiera barwny korowód z udziałem tzw. bigkogutów, czyli wielkich figur kogucich, barwnie przystrojonych.

Kogut jest herbem Oławy a stało się to za sprawą Walonów, których przedstawiciele byli w średniowieczu burmistrzami Oławy. Wówczas w pieczęci miejskiej pojawił się kogut. Biały kogut w czerwonym tle jest ciągle herbem naszego miasta. Taka nazwa Święta Miejskiego stała się jedną wśród wielu tzw. „Dni miast” popularnych w całym kraju - my mamy swoje oryginalne święto, którego nazwa zawsze budzi zainteresowanie. Występom artystycznym towarzyszą kiermasze handlowe, stoiska promocyjne lokalnych firm, stoiska rekreacyjne dla dzieci.

Od 2008 roku Dni Koguta zyskały również międzynarodowy charakter. Na zaproszenie władz miasta przybywają delegacje z miast partnerskich Oławy, a także przedstawiciele z tzw. "miast kogucich" czyli miast europejskich, które podobnie jak Oława posiadają koguta w herbie. W skład delegacji, które gościmy wchodzą zespoły artystyczne, przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych, a także władze miejskie.

 

Data publikacji: 29.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
55-200 OŁAWA, 11 LISTOPADA 27

Organizatorzy

OŚRODEK KULTURY W OŁAWIE
KULTURA.OLAWA.PL
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter