Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Śladami Rzymian po Polsce

Data wydarzenia: 16.10.2012-15.1.2013

Wystawa opowiada o kontaktach starożytnego Rzymu z Barbarzyńcami zamieszkującymi ziemie Polski w pierwszych stuleciach naszej ery. 

Wystawa opowiada o kontaktach starożytnego Rzymu z Barbarzyńcami zamieszkującymi ziemie Polski w pierwszych stuleciach naszej ery. Zostaną na niej zaprezentowane materialne odzwierciedlenia wpływów kultury rzymskiej na życie mieszkańców ówczesnych ziem polskich: importy przemysłowe, które różnymi drogami i w różny sposób dotarły na nasze ziemie z terenów Italii i prowincji rzymskich, ich miejscowe naśladownictwa, broń, elementy stroju, monety, gry. Zasygnalizowane zostanie znaczenie szlaku bursztynowego w kontaktach między Rzymem a Barbarzyńcami. Na mapach i planszach zaprezentujemy sytuację polityczno-kulturowo-ludnościową tamtych czasów, przebieg szlaków handlowych oraz przekazy pisane dotyczące naszych ziem. 

Data publikacji: 29.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie
40-005 Katowice , al. W. Korfantego 3

Organizatorzy

Muzeum Śląskie w Katowicach
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter