Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Sztuka wszędzie. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 1904-1944

Data wydarzenia: 4.6-26.8.2012

 

Wystawa prezentująca przedwojenne dzieje warszawskiej Akademii – od jej założenia w 1904, poprzez kulminacyjny moment upaństwowienia uczelni w 1922 roku – stanowi wraz z planowaną obszerną publikacją pionierskie przedsięwzięcie badawcze. To wystawa historyczna, opierająca się na niezwykle interesującym, choć mało znanym materiale archiwalnym, jednak pomyślana w bardzo nowoczesny sposób i zaprojektowana – w wielu miejscach – jako przestrzeń interaktywna. Ekspozycja dzięki spektakularnym przykładom podkreśli zawartą w tytule tezę o „Sztuce wszędzie” – w domu, w kinie, teatrze, sklepie, w formie takiej jak scenografia, witryna sklepowa, pomnik, pudełko od zapałek, pismo, dekoracje uroczystości, reklama…

Bardzo efektownym punktem wystawy będzie rekonstrukcja Pawilonu Polskiego z wystawy paryskiej w 1925 – przykład międzynarodowego sukcesu uczelni, jak również częściowa rekonstrukcja wybranych wnętrz polskich transatlantyków.

Data publikacji: 29.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
00-916 Warszawa, Pl. Małachowskiego 3

Organizatorzy

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
, 22 / 556 96 00
zacheta.art.pl
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter