Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe

Data wydarzenia: 20-21.7.2012

Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce, istnieje jest od 1984 roku i od lat tworzy muzyczną historię bluesowego grania w Polsce. To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych muzyków bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie festiwal dawał polskiej publiczności unikalną możliwość zobaczenia gwiazd z kręgu muzyki bluesowej, które do tej pory nie zawitały na nasze rodzime sceny.

 

Występowali tu m.in. Louisiana Reed, Big Bill Morganfield, Joe Louis Walker czy legendarny Otis Clay. Zwłaszcza ten ostatni koncert utwierdził mocną pozycję festiwalu, imprezie przyznano „Blues Kalarusa”. Czytelnicy  kwartalnika Twój Blues uznali występ Amerykanina w Olsztynie, za najważniejsze wydarzenie bluesowe w Polsce w 2009 roku. Potwierdzeniem znakomitej formy festiwalu był koncert tegorocznej gwiazdy XX edycji Międzynarodowego Festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe. Po raz pierwszy w Polsce, zagrał wirtuoz gry na gitarze „pedal steel” ROBERT RANDOLPH. W 2003 roku magazyn "Rolling Stone" umieścił Randolpha w zestawieniu 100 najwybitniejszych gitarzystów wszechczasów.

Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe to gwarant bluesowej jakości. Festiwal skupia, co roku polską czołówkę bluesową oraz gości z Europy i USA. Dzięki licznym koncertom, które w dużej części są darmowe, dźwięki instrumentów wypełniają miasto - na trzy dni Olsztyn staje się polską stolicą muzyki bluesowej.

Data publikacji: 29.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: warmińsko-mazurskie
10-538 Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

Organizatorzy

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
dyrekcja@mok.olsztyn.pl, (89) 522 13 50
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter