Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Dni Jakubowe

Data wydarzenia: 25-29.7.2012

Dni Jakubowe skupiają w sobie mieszankę nowoczesności i tradycji. Jarmark utrzymany w historycznej stylistyce, wsparty znakomitymi koncertami zarówno muzyki klasycznej i współczesnej stanowi znakomitą kompilacje rozrywki oraz promocji historii miasta i regionu.

 

Dni Jakubowe łączą jarmark kupiecki z ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi skierowanymi do różnych grup wiekowych. W salach Kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur można posłuchać znakomitych koncertów muzyki klasycznej. W olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena obywają się koncerty gwiazd muzyki popularnej. Dzieciom i młodzieży impreza przybliża tematykę historii miasta. W Domu „Gazety Olsztyńskiej” odbywa się „Niedziela ze św. Jakubem” - można m.in. poznać wizerunki św. Jakuba - patrona Olsztyna, poznać symbolikę jego atrybutów, trasy pielgrzymek, wydrukować drzeworyt z postacią świętego czy obejrzeć prezentację multimedialną. Jarmark towarzyszący Dniom Jakubowym to znakomita popularyzacja sztuki ludowej i rzemiosła - nie tylko z Warmii i Mazur.  Bogatą ofertę handlową zapewniają zjeżdżający do miasta kupcy z różnych stron kraju.

Co roku olsztynianie celebrują ostatni weekend lipca na Jarmarku Jakubowym, uczestnicząc w koncertach, oglądając występy kabaretów. W Dniach Jakubowych uczestniczą mieszkańcy Olsztyna oraz turyści, którzy przyjeżdżają do stolicy Warmii i Mazur po ofertę kulturalną, ale również i tę związaną z częścią kupiecką Jarmarku Jakubowego. Na zakończenie święta miasta w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w odbywa się Koncert Jakubowy ujęty w cyklu Olsztyńskich Koncertów Organowych.

 

Data publikacji: 29.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: warmińsko-mazurskie
10-538 Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

Organizatorzy

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter