Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festiwal Podróżniczy Strefa Przygody

Data wydarzenia: 17-18.8.2012

 

Festiwal Podróżniczy Strefa Przygody to trzydniowa uczta dla miłośników przygód i podróży.  Jest to okazja do spotkań z popularnymi podróżnikami, archeologami, autorami filmów, książek oraz programów turystycznych. Gośćmi festiwalu byli m.in.: Elżbieta Dzikowska, Janek Mela, Tomek Michniewicz, Romuald Koperski, Marcin Kydryński, Marek Niedźwiecki czy Wojciech Cejrowski, który poprowadził w Olsztynie pierwszą w Polsce Pardę Bosych Stóp.

 

Festiwal prezentuje również działalność lokalnych globtroterów w celu uświadomienia szerszej publiczności, że podróżować każdy może, nie zależnie od zasobu portfela. Strefa Przygody to również interaktywne prezentacje i pokazy, które przybliżają historię, kulturę i obyczaje innych narodów. Jarmark rozmaitości Strefy Przygody to miejsce gdzie można kupić biżuterię, orientalne stroje, książki. Olsztyński Festiwal Podróżniczy to również wystawy tematyczne  oraz niekonwencjonalne akcje artystyczne. Hitem zeszłorocznej edycji był Koncert na Ścianie – czyli jedyny w swoim rodzaju spektakl muzyczny zagrany wbrew prawu grawitacji. Przedsięwzięcie z gatunku niewiarygodnych - artyści zabezpieczeni alpinistycznymi linami wykonali arcyniebezpieczny, pełnowymiarowy godzinny koncert na ścianie Wysokiej Bramy w Olsztynie. Ekstremalne widowisko inspirowane tradycją Afryki, Jamajki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu. Oszałamiające, kolorowe widowisko przyciągnęło tłumy Olsztynian - była to niesamowita przygoda zarówno dla widzów jak i artystów.

 

Data publikacji: 29.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: warmińsko-mazurskie
10-538 Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

Organizatorzy

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter