Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festiwal Improwizacji Dzianie Się

Data wydarzenia: 23-24.8.2012

 

Od trzech lat dzięki Festiwalowi Improwizacji Dzianie Się przestrzeń miejska Starego Miasta w Olsztynie zmienia się estradę dla  artystów - performerów, którzy dzielą się z przechodniami  swoją nietypową twórczością.

 

Punktem wyjścia do wszystkich działań jest improwizacja, zamknięta jedynie przez formę wywodzącą się z pogranicza teatru i akcji ulicznej. Festiwal Improwizacji Dzianie Się to niebanalne wniknięcie i przeniknięcie do tkanki miasta poprzez m.in.: projekcje video art. w nietypowych przestrzeniach, happeningi, performance, action. Występy uliczne, improwizowane spektakle, koncerty finezyjnie łączące muzykę elektroniczną, instalacje świetlne i wizualizacje, a wszystko to w niepowtarzalnej atmosferze olsztyńskiego Starego Miasta położnego u stóp gotyckiego zamku. Artyści zaskakując miejscem improwizacji, wciągając widzów w uliczne spektakle - ingerują w przestrzeń publiczną i przewartościowują przestrzeń danej ulicy czy placu. Teatry uliczne zaskakują przechodniów i zmuszają  ludzi do spojrzenia na nowo - na znane im miejsca w przestrzeni publicznej.

 

Data publikacji: 29.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: warmińsko-mazurskie
10-538 Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

Organizatorzy

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter