Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

VIII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy

Data wydarzenia: 30.11.2022-30.11.2026

 

VIII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie ma na celu upowszechnianie polskiego i światowego dorobku muzycznego w dziedzinie saksofonistyki klasycznej oraz propagowanie saksofonu jako znaczącego instrumentu w kontekście solowej, kameralnej i orkiestrowej muzyki klasycznej.

Z najwyższej klasy artystami z Polski i z zagranicy spotka się publiczność w czasie koncertów, a także młodzi adepci sztuki muzycznej oraz ich nauczyciele, którzy będą uczestniczyć w warsztatach muzycznych odbywających się przy okazji Festiwalu.

Najzdolniejsi studenci i uczniowie szkół muzycznych będą mieli możliwość zaprezentowania się na międzynarodowej imprezie przedstawiając swoje kreacje artystyczne.

 

 

Podczas VIII Miedzynarodowego Festiwalu Saksofonowego odbędzie się szereg koncertów. Wystąpią m. in. światowej sławy The Rascher Saxophone Quartet oraz soliści z USA i Europy. W ramach promocji polskiej muzyki saksofonowej odbędą się prawykonania utworów Alicji Gronau - Osińskiej, Joanny Stępalskiej Spix, Janusz Stalmierskiego i Jaromira Gajewskiego.

Oprócz koncertów Organizatorzy zaplanowali warsztaty dla uczniów i studentów saksofonu oraz Konkurs dla uczniów saksofonu szkół muzycznych I stopnia.

 

 

Data publikacji: 29.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: zachodniopomorskie
70-778, Ul Turkusowa 2B/2

Organizatorzy

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Sztuki "Impresja"
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter