Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Miesiąc Fotografii w Krakowie

Data wydarzenia: 17.5-17.6.2012

Jeden z największych w Polsce i najdynamiczniej rozwijających się w Europie festiwali fotografii. Wydarzenia Miesiąca Fotografii odbywają się w najlepszych krakowskich galeriach, a także kawiarniach, pubach czy przestrzeniach postindustrialnych. Biorą w nich udział gwiazdy światowego formatu, jak i obiecujący artyści młodego pokolenia oraz debiutanci.

 Jeden z największych w Polsce i najdynamiczniej rozwijających się w Europie festiwali fotografii. Organizowany od 2003 roku, zakłada popularyzowanie fotografii jako dziedziny sztuki. W ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie prezentowanych jest kilkadziesiąt wystaw – prezentacji indywidualnych i zbiorowych – o zróżnicowanej tematyce. Ich ważnym uzupełnieniem są imprezy towarzyszące, takie jak: pokazy slajdów, projekcje filmów dokumentalnych, wykłady, warsztaty, dyskusje oraz przegląd portfolio, który stanowi niepowtarzalną okazję do skonfrontowania własnych dokonań z opinią największych światowych autorytetów (fotografów, wydawców, krytyków i kuratorów). Wydarzenia festiwalowe odbywają się w najlepszych krakowskich galeriach, a także kawiarniach, pubach i miejscach zaadaptowanych na potrzeby festiwalu, jak np. przestrzenie postindustrialne czy prywatne mieszkania. Biorą w nich udział gwiazdy światowego formatu, jak i obiecujący artyści młodego pokolenia oraz debiutanci. Blok wydarzeń towarzyszących Miesiącowi Fotografii w Krakowie należy do dwóch międzynarodowych organizacji skupiających podobne wydarzenia na świecie: Photo Festival Union oraz Festival of Light.

Organizatorzy: Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych oraz Fundacja Imago Mundi. Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest Tomasz Gutkowski.

Więcej na http://www.photomonth.com

Data publikacji: 02.05.2012

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
31-067 Kraków, ul. Piekarska 11/12

Organizatorzy

Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych oraz Fundacja Imago Mundi
office@photomonth.com, tel. (+ 48) 517 056 718
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter