Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danza", Kraków

Data wydarzenia: 30.7-5.8.2012

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to wyjątkowe wydarzenie  na kulturalnej mapie Polski i Krakowa, którego pomysłodawczynią jest Romana Agnel – tancerka, choreograf, pedagog tańca, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

Dworski taniec, teatr i muzyka prezentowane w zabytkowych przestrzeniach Miasta, to najlepsza propozycja dla turystów, mieszkańców Krakowa, miłośników kultury dworskiej, widzów w każdym wieku.

Festiwal po raz pierwszy zorganizowany został w 2000 roku, jako jedno z wydarzeń związanych z nadaniem Krakowowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Od tej pory odbywa się rokrocznie w sierpniu w stolicy Małopolski.

Festiwal po raz pierwszy zorganizowany został w 2000 roku, jako jedno z wydarzeń związanych z nadaniem Krakowowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
Od tej pory odbywa się rokrocznie w sierpniu w stolicy Małopolski.

Każda z jego kolejnych edycji posiada inny temat przewodni. Dotychczas były to m.in. „Karnawał i Bal Maskowy”, Taniec dworski a teatr dworski”, „Dwór i taniec staropolski”, Taniec dworski w Krakowie” z okazji 750-tej rocznicy Lokacji Miasta, „Taniec dworski w krajach Orientu – Indie”, „Mistrzowie Tańca”, „Taniec ludowy w tańcu dworskim i balecie”.

W ramach trwającego ok. tygodnia Festiwalu odbywają się w renesansowej Willi Decjusza kilkudniowe warsztaty tańców dworskich, prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów z całego świata, m.in. przez: Barbarę Sparti (Włochy), Barbarę Segal (Anglia), Marie-Claire le Corre (Francja), Alaknadę Bose (Indie), Gabriele Mantovani (Włochy), Leszka Rembowskiego (Polska).

Warsztatom towarzyszą zazwyczaj tematyczne: wystawy, wykłady, koncerty lub prezentacje.

Podczas Finału Festiwalu, który rozgrywa się w przestrzeni Starego Miasta i na Wzgórzu Wawelskim, prezentują się zespoły profesjonalne i amatorskie z całego świata oraz warsztatowy zespół „Decius Danza”.

W centrum Krakowa odbywają się barwne dworskiego korowody czy otwarty bal dla publiczności.

Wieczorami na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu prezentowane są spektakle w wykonaniu zaproszonych Gości oraz Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
31- 101 Kraków, Balet Dworski

Organizatorzy

Balet Dworski "Cracovia Danza", Fundacja "Ardente Sole", Stowarszyszenie "Willa Decjusza"
cracoviadanza@cracoviadanza.pl, (+48 12) 421 - 08 - 36; tel./fax. (+48 12 429 - 58 - 80)
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter