Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

5. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Data wydarzenia: 1-30.5.2012

 

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie jest w całości dedykowany muzyce tworzonej na potrzeby obrazu. O niepowtarzalności imprezy decyduje unikalna synteza najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej, wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry, z wysokiej jakości obrazem filmowym.

 

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie jest w całości dedykowany muzyce tworzonej na potrzeby obrazu. O niepowtarzalności imprezy decyduje unikalna synteza najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej, wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry, z wysokiej jakości obrazem filmowym. Program przedsięwzięcia stawia na różnorodność gatunkową: od przeglądowych retrospektyw i ekskluzywnych wykonawczo koncertów galowych, przez koncerty monograficzne wybranych i uznanych kompozytorów muzyki filmowej, skończywszy na masowych pokazach w hali ocynowni ArcelorMittal Poland. Monumentalne widowiska muzyczno-filmowe wyróżniają się śmiałością produkcyjną, innowacyjnością w sferze technologii dźwięku i obrazu, ale również rozmachem wykonawczym, poziomem artystycznym prezentowanych dzieł oraz ze względu na obecność najwybitniejszych twórców i kompozytorów. Wydarzenia te nie mają sobie równych w Europie. Ponieważ Festiwal Muzyki Filmowej budzi ogromne zainteresowanie w środowisku filmowym (odbywa się tuż po festiwalu Filmowym w Cannes i na tydzień przed Krakowskim Festiwalem Filmowym) i przyciąga do stolicy Małopolski współczesną elitę świata muzyki, kultury i filmu, a także miłośników kina i sztuki filmowej – istotnym założeniem jest traktowanie imprezy jako wielkoformatowego wydarzenia przyczyniającego się do wspierania działań związanych z Regionalnym Funduszem Filmowym, z promocją lokalnej infrastruktury i zespołów muzycznych na międzynarodowym rynku kinematograficznym. Dzięki rozmachowi festiwalu, międzynarodowej promocji, a przede wszystkim obecności znakomitych gości z branży filmowej, współpracy ze środowiskami filmowymi i producenckimi, festiwal staje się rozpoznawalną marką w Europie, Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

Festiwal Muzyki Filmowej za swoją innowacyjność był dwukrotnie nominowany do Nagrody Mediów Niptel. Akademia doceniła organizatorów za odwagę stworzenia imprezy o międzynarodowym zasięgu i poziomie oraz ciekawe i umiejętne zaprezentowanie muzyki tworzonej do obrazu, wzbudzające ciekawość, zainteresowanie i zachwyt wielopokoleniowej publiczności festiwalu. „Wydarzeniem Roku” ogłosił natomiast festiwal portal Muzykafilmowa.pl skupiający fanów, dziennikarzy i krytyków muzyki filmowej. Na festiwalu gościli m.in.: Howard Shore, Tan Dun, Shigeru Umebayashi, Masashi Hamauzu, Eric Serra, Tom Tykwer, Reinhold Heil, Johnny Klimek, Eric Serra, Diego Navarro.

Organizatorami festiwalu są Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.
 

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
31-513 Kraków, ul. Olszańska 7

Organizatorzy

Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter