Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

4. ArtBoom Festival

Data wydarzenia: 1-30.6.2012

 

Festiwal Sztuk Wizualnych ArtBoom to największe i najważniejsze wydarzenie prezentujące w Krakowie sztukę współczesną, zarówno polską, jak i zagraniczną. Założeniem organizatorów jest stworzenie cyklicznego przedsięwzięcia, które umożliwi trwały kontakt z najbardziej interesującymi zjawiskami w sztuce najnowszej.

 

Festiwal Sztuk Wizualnych ArtBoom to największe i najważniejsze wydarzenie prezentujące w Krakowie sztukę współczesną, zarówno polską, jak i zagraniczną. Założeniem organizatorów jest stworzenie cyklicznego przedsięwzięcia, które umożliwi trwały kontakt z najbardziej interesującymi zjawiskami w sztuce najnowszej. Podczas trzech pierwszych edycji festiwalu w Krakowie swoje projekty zaprezentowali najciekawsi współcześni twórcy, m.in. Jenny Holzer, David Černý, Pavel Büchler, Florian Dombois, Marcin Maciejowski, Pipilotti Rist, Joanna Rajkowska, Paweł Althamer, Mirosław Bałka, Grzegorz Sztwiertnia, Grupa Twożywo, Guy Ben-Ner, Robert Kuśmirowski, Grzegorz Drozd. Prace są przedstawiane w przestrzeni publicznej, wchodzą z nią w interakcję i pobudzają przechodniów do refleksji nad rzeczywistością.

O wyjątkowości wydarzenia świadczy fakt, że niektóre projekty prezentowane podczas festiwalu staną się częścią kolekcji powstałego w Krakowie Muzeum Sztuki Współczesnej, inne zaś na stałe pozostaną w przestrzeni miejskiej.

Organizatorem festiwalu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest  Małgorzata Gołębiewska.

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
31-513 Kraków, ul. Olszańska 7

Organizatorzy

Krakowskie Biuro Festiwalowe
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter