Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Dwa Teatry

Data wydarzenia: 24.8-29.11.2012

Wystawa będzie częścią festiwalu nazwanego roboczo Festiwalem Nowej Scenografii. Sama wystawa będzie rozszerzoną formuła dotychczasowych wystaw studenckich, która obok pracowni i wydziałów scenograficznych Krakowa i Katowic ma prezentować dorobek z pozostałych ośrodków akademickich- Gdańska, warszawy, Poznania, Łodzi i Wrocławia. 

Wystawa będzie częścią festiwalu nazwanego roboczo Festiwalem Nowej Scenografii. Sama wystawa będzie rozszerzoną formuła dotychczasowych wystaw studenckich, która obok pracowni i wydziałów scenograficznych Krakowa i Katowic ma prezentować dorobek z pozostałych ośrodków akademickich- Gdańska, warszawy, Poznania, Łodzi i Wrocławia. Poza wydziałami stricte scenograficznymi do udziału zostaną zaproszeni również studenci Politechniki Śląskiej i wydziałów wystawienniczych Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Warszawie.  Wystawa będzie tez okazją do przyznania nagrody studenckiej w dziedzinie scenografii przyznawanej przez jury złożone z przedstawicieli wszystkich wspomnianych ośrodków. Sama wystawa prezentuje nie tylko różnorodność estetyczną prac powstających w różnych częściach kraju, ale również różne podejście do definicji scenografii i jej misji, różną wrażliwość oraz modele kształcenia. Wystawie towarzyszyć będą wydarzenia o charakterze seminaryjnym, dyskusyjnym oraz artystycznym- w tym realizacje w przestrzeni miejskiej.  

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie
40-005 Katowice , al. W. Korfantego 3

Organizatorzy

Muzeum Śląskie w Katowicach
, 32 779 93 00
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter