Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Unsound

Data wydarzenia: 1-30.10.2012

 

Niekonwencjonalny, krnąbrny, odkrywczy – takimi przymiotami można w skrócie określić festiwal Unsound, który od 2002 roku konsekwentnie prezentuje najciekawszych artystów działających na polu muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Wykonawcy zapraszani na kolejne edycje Unsound to wytyczający nowe ścieżki muzyczni nonkonformiści.

 

Niekonwencjonalny, krnąbrny, odkrywczy – takimi przymiotami można w skrócie określić festiwal Unsound, który od 2002 roku konsekwentnie prezentuje najciekawszych artystów działających na polu muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Wykonawcy zapraszani na kolejne edycje Unsound to wytyczający nowe ścieżki muzyczni nonkonformiści. Ich ambitne błądzenie po krainie dźwięków często przynosi zdumiewające efekty. Organizatorzy festiwalu również lubią zaskakiwać. Ta niepokorna muzyka, poza krakowskimi klubami, gościła już także w industrialnych przestrzeniach, muzeach, a nawet w kościele.

Po sukcesie Unsoundu 2010, którego tematyka koncentrowała się na motywie horroru (wystąpili m.in.: Lustmord, Goblin, Alan Howarth), organizatorzy postanowili ponownie skupić wydarzenia festiwalu wokół jakiegoś tematu przewodniego. Temat nadrzędny Unsound 2011 to Future Shock (Szok Przyszłości) – bazujący na wydanej 40 lat temu książce Alvina Tofflera. Organizatorzy po raz pierwszy w historii imprezy ogłosili nabór artystów, biorących udział w realizacji tematu – poprzez koncerty, projekcje filmowe, wystawy, instalacje, performensy, wykłady.

Za nami już także dwie nowojorskie edycje festiwalu (odbywają się wiosną). „Celem nowojorskiego Unsound Festival jest rozprawienie się z bezpodstawnym mitem, że jedynie w wybranych stanach USA i niektórych państwach Europy Zachodniej powstaje doskonała, szalona i prowokująca do myślenia muzyka” – podkreślają organizatorzy imprezy... i prezentują Amerykanom wszystko to, co najlepsze w dorobku polskich i europejskich artystów.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Tone. Dyrektorami artystycznymi są Małgorzata Płysa i Mat Schulz.

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
32-009 Kraków, ul.Szewska 20/6

Organizatorzy

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter