Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

X Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Włodzimierzu Wysockim „Pasje według św. Włodzimierza"

Data wydarzenia: 28-30.1.2012

Raz w roku, w styczniu, Koszalin staje się miejscem spotkania „wysockologów” z całego świata, a także miłośników pieśniarskiej  i poetyckiej twórczości Włodzimierza Wysockiego. Unikatowe nagrania filmowe, panele dyskusyjne, recitale i wystawy - to tylko niektóre z atrakcji czekających  na wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w tym wydarzeniu. Głównym punktem imprezy jest konkurs filmów dokumentalnych o Włodzimierzu Wysockim. Warto w tym miejscu podkreślić, że jurorami konkursu są wyłącznie widzowie.

 

Koszaliński festiwal to prawdziwy unikat - jedyny na świecie festiwal filmów o Wysockim. Impreza jest realizowana od 2002 r.  W programie festiwalu prowadzane są panele dyskusyjne oraz wyświetlane projekcje unikatowych filmów i materiałów dokumentalnych odkrytych przez koszalińskie Muzeum Włodzimierza Wysockiego i rosyjskich „wysockologów". Projekcjom towarzyszą koncerty bardów wykonujących pieśni Włodzimierza Wysockiego.   Każdego roku festiwalowa publiczność zaskakiwana jest prezentacją nowej płaszczyzny artystycznej spuścizny Włodzimierza Wysockiego. Odkryciem dziesiątej edycji festiwalu będzie trwała obecność twórczości Wysockiego w kulturze arabskiej. W jubileuszowym   X festiwalu udział wezmą reżyserzy, artyści, pisarze  i naukowcy z 17 krajów: Algierii, Czech, Finlandii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Iraku, Izraela, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Włoch.             Głównym organizatorem imprezy jest Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie,  a współorganizatorem Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: zachodniopomorskie
Koszalin

Organizatorzy

Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter