Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Noc Kupały Poznań 2012

Data wydarzenia: 21-22.6.2012

Razem z nami pobij oficjalny Rekord Guinessa!

Noc Kupały w Poznaniu to niepowtarzalne i niezapomniane wydarzenie. Tego wieczoru w stolicy Wielkopolski nad Wartą w niebo uniosą się tysiące lampionów, a każdy z nich będzie spełniał czyjeś życzenie.

Noc Kupały to rodzime święto zakochanych. Związane jest z letnim przesileniem Słońca, czyli najkrótszą nocą w roku (21/22.06.). W ten magiczny wieczór odbędzie zorganizowany przez Fundację ARS happening, podczas którego zostanie podjęta próba pobicia rekordu Guinessa w puszczaniu Lampionów Spełnionych Życzeń. Zgodnie ze starymi słowiańskimi zwyczajami obchody Nocy Kupały związane są z kultem ognia i wody, dlatego impreza będzie miała miejsce nad Wartą przy moście Rocha, od strony ul. Ewangelickiej.

Noc Kupały to zwieńczenie organizowanego przez Fundację „Poznańskiego DREPTAKA Kultury”, który ma na celu ożywienie kultury Starego Miasta.

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
61-732 Poznań, ul. Nowowiejskiego 15/15a

Organizatorzy

Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS
ars@ars.org.pl, 61 855 25 45
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter