Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

AFRYKA Reggae Festiwal

Data wydarzenia: 30.11.2026-30.11.2027

22. edycja kultowego juz koncertu muzyki reggae. Dochód z tej charytatywnej imprezy przeznaczony jest na pomoc dla głodujących dzieci z najubozszych krajów afrykańskich.

Impreza należy z pewnością do najstarszych, cyklicznie odbywających się festiwali reggae w kraju. Od wielu już lat zaliczyć ją trzeba także do największych i goszczących najbardziej uznanych polskich wykonawców muzyki reggae i ska. Na "AFRYCE" grała już cała praktycznie polska czołówka gatunku z legendarnymi grupami Izrael, Bakshish i Daab na czele.Łącznie na deskach Od Nowy wystąpiły dla AFRYKI 142 zespoły w tym także kapele zagraniczne, jak choćby czeski Hypnotix, francuski Western Special, niemiecki Yellow Umbrella czy jamajsko-brytyjski African Head Charge.Tegoroczna edycja zapowiada się również ciekawie pod względem muzycznym.

AFRYKA od początku swego istnienia jest akcją dobroczynną. Dochód z Festiwalu przekazywany jest albo poprzez polskie misje do najbiedniejszych krajów Afryki, do konkretnej miejscowości, w której polskie siostry zakonne prowadzą szpital bądź sierociniec albo też poprzez wyspecjalizowane w tym zakresie organizacje humanitarne m.in. Polską Akcję Humanitarną. Festiwal dotychczas wspierał min. takie kraje jak: Zambia, Kenia, Ruanda, Burundi, Sudan, Kongo czy Tanzania

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
87-100 Toruń, ul. Gagarina 37 a

Organizatorzy

Studencki Klub Pracy Twórczej "Od Nowa", Stowarzyszenie "Toruńska Grupa Inicjatywna - Nowe Społeczeństwo" , PAH
odnowa@umk.pl, 56/611 22 66
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter