Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Koncerty w Filharmonii Koszalińskiej

Data wydarzenia: 5.1-7.12.2012

Koncerty abonamentowe Filharmonii Koszalińskiej w 2012 roku.

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki powstała w 1956 r. i  jest najstarszą tego typu instytucją na Pomorzu Środkowym.  Każdego roku zapewnia wszystkim melomanom bogaty program artystyczny, prezentując muzykę klasyczną, współczesną i rozrywkową przy udziale wybitnych solistów i wokalistów z Polski oraz zagranicy.

 

5 stycznia 18.30 oraz    06 stycznia 17.30 i 20.00 Koszalin

KONCERTY NOWOROCZNE

Program: Johann Strauss -Walce, polki, marsze, czardasze i in. Dyrygent Ruben Silva                                       

12 stycznia 19.00 oraz 13 stycznia 18.30   

KONCERTY KARNAWAŁOWE
Program: Utwory z repertuaru H. Kunickiej

Wykonawcy:  Halina Kunicka /śpiew/, Jerzy Derfel /fortepian/      

19 stycznia 19.00 oraz 20 stycznia 18.30   

KONCERTY KARNAWAŁOWE  

Program: utwory z musicali: „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu”, „West side story”

Wykonawcy: Patrycja Tomaszewska /sopran/, Jacek Kotlarski /tenor/ DyrygentBohdan Jarmołowicz  

2 i 3 lutego 19.00 oraz 4 lutego /Czaplinek/

KONCERTY KARNAWAŁOWE  

Wykonawcy: GRUPA VOX Dyrygent Sławomir Chrzanowski                                         

9 lutego 19.00 oraz 10 lutego 18.30          

KONCERTY KARNAWAŁOWE  

Program: J. Strauss „Zemsta Nietoperza”/operetka/

Wykonawcy: Gabriela Silva, Janusz Ratajczak, Ewa Olszewska, Tomasz Madej, Przemysław Rezner  DyrygentRuben Silva                                       

24lutego /Koszalin/ 

KONCERT SYMFONICZNY

Program: P.CzajkowskiUw.do op.Wojewoda op.3; S.Prokofiew- I koncert skrzypcowy D- dur op.19; L.v.Beethoven- V symfonia c-moll op.67

Wykonawcy: Agata Szymczewska /skrzypce/ Dyrygent: Ruben Silva                                       

9 marca /Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY

Wykonawcy: Murad Adigezelzade  /pianista/ Dyrygent Ayub Gulijev                                      

16 marca/Koszalin/  

Koncert „W Hołdzie Szymanowskiemu” w 75 rocznicę śmierci kompozytora

Program: St. Moniuszko Uw.do op.Halka, K. Szymanowski-   IV symfonia koncertująca op.60,  J.Brahms –IV symfonia e-moll op.98

Wykonawcy: Przemysław Witek /fortepian/ DyrygentRuben Silva                                       

30 marca/Koszalin/  

KONCERT SYMFONICZNY

Program: Ukrainian rhapsody of Maiboroda, C. Saint-Saens –Introdukcja i rondo capriccioso E.Chausson – Poemat, F.Schubert III symfonia
Wykonawcy: Agnieszka Tobik /skrzypce/ Dyrygent Aidar Torybayev                                      

13 kwietnia/Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY

Program:C. M.Weber- Uw. do op. Wolny strzelec, K.Kromer – Koncert na dwa klarnety, J.Brahms – II symfonia D-dur op.73                                                                    

Wykonawcy: Roman Widaszek /klarnet/ , Jan Jakub Bokun /klarnet / Dyrygent David Handel            

20 kwietnia/Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY

Program: L.v.Beethoven – Uwertura Leonora III op.72b, H.Wieniawski- Romans d-moll op.22, A.Dworzak- Romans f-moll op.11, Ch.Sinding – Romans D-dur op.101, P.Sarasate – Introdukcja i tarantela op.43(bis), P.Czajkowski – II Symfonia c-moll op.17 Wykonawcy: Natan Dondalski /skrzypce/ DyrygentMassimiliano Caldi                                       

27 kwietnia/Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY„Impresjonizm francuski”

Program: C.Debussy -Marsz szkocki nt.ludowe M. Ravel-  , Alborada del gracioso, Koncert na lewą rękę D-dur, La valse  Wykonawcy:Hubert Rutkowski /fortepian/ Dyrygent Ruben Silva  

11 maja /Koszalin/   

Koncert "Wiosna w Filharmonii” Najpiękniejsze walce

Program:L.Tosseli – Serenada, L.Arditi - Il bacio, L.Arditi – Parla,J.Strauss- "Odglosy wiosny" J.Strauss – Donau Blau, C.M.Weber – Zaproszenie do tańca, P.Czajkowski – Walc z baletu “Jezioro łabędzie”, P.Czajkowski – Walc z baletu “Śpiąca królewna, D.Szostakowicz – Walc z suity jazzowej nr.2, E.Waldteufel – Walc łyżwiarzy op.183, Juventino Rosas – Over the waves Losif Ivanovici – Donauwellen “Fale Dunaju”

Wykonawcy:Katarzyna Dondalska /sopran/ Dyrygent Adam Klocek  

18 maja /Koszalin/               

KONCERT SYMFONICZNY„Wiosna w filharmonii” Muzyka Latynoamerykańska

Program:A.Marquez Danzón Nr.2, G.Gershwin- Rapsodia in blue, A.Ginastera – Suita z Baletu „Estancia” Wykonawcy:Hubert Salwarowski /fortepian/ DyrygentRuben Silva                                       

25 maja /Koszalin/               

Koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie  Dyrygent Bogdan Olędzki                                      

01 czerwca /Koszalin/                    

Zakończenie sezonu artystycznego 2011/2012 „Koncert na dzień dziecka”

Program: P.Dukas- Uczeń Czarnoksiężnika, M.Musorgski- Noc na Łysej górze

Wykonawcy: Bartłomiej Nizioł /skrzypce/ DyrygentRuben Silva  

21 września /Koszalin/        

Inauguracja sezonu artystycznego 2012/2013

Program:P.Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 oraz VI Symfonia h-moll op.74 „Patetyczna”                                                                                                                   

Wykonawcy:Konstanty Andrzej Kulka /skrzypce / DyrygentRuben Silva  

28 września /Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY  

Program: Utwory Ameryki północnej i południowej (nuty własne),F.Gulda – Koncert wiolonczelowy

Wykonawcy: Jarosław Madejski  /wiolonczela / DyrygentRuben Silva  

5 października/Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY

Program: G.Rossini – Uw. do op.”Semiramida”, W. A. Mozart – II Koncert na waltornię Es-dur KV 417, J.Haydn – Symfonia 104 D-dur Wykonawcy: Wojciech Bryliński /waltornia/ Dyrygent Jacek Rogala    

19 października/Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY

Program: W. A. Mozart-Koncert skrzypcowy A-dur

Wykonawcy: Marta Kowalczyk /skrzypce/  

26 października/Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY

Program:M.Karłowicz –Powracające fale op.9, L.v.Beethoven – IV Koncert fortepianowy G-dur op.58, A.Dworzak – II Symfonia B-dur op.4

Wykonawcy: Piotr Grelowski / fortepian/ DyrygentVladimir Kiradjiev  

09 listopada /Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY

Program:W. A. Mozart – Uwertura do opery „Łaskawośc Tytusa” KV 621, W.A. Mozart Koncert na flet i harfę C-dur, L.van Beethoven IV symfonia B-dur op.60

Wykonawcy: Łukasz Długosz /flet/ , Malwina Lipiec  /harfa/  DyrygentRuben Silva                                       

16 listopada/Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY

Program: Mozart- Uwertura do opery „Wesele Figara”, Aria Cherubina z II aktu opery „Wesele Figara”: ‘Voi, che sapete..’, Aria Susanny z IV aktu opery „Wesele Figara”, Donizetti- Uwertura do opery „Don Pasquale”, Aria Noriny z I aktu opery „Don Pasquale”: ‘Quel guardo il cavaliere..’, G. Puccini- aria Musetty z opery: „La Boheme”: ‘Quando m’en vo..’”, G. Rossini- Aria Rozyny z opery: „Cyrulik sewilski”: ‘Una voce poco fa”, N. Dostal - „Ich bin verliebt” - aria Clivii z operetki „Clivia”, . Loewe- Potpourri z musicalu „My fair Lady”, A. L. Weber - „Memory” z musicalu „Koty”, Bis F. Loewe - „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair lady”

Wykonawcy: Justyna Reczeniedi /sopran/  Dyrygent Zbigniew Graca  

30 listopada/Koszalin/

KONCERT SYMFONICZNY

Program: W.A.Mozart – Uw.do op.Czarodziejski flet, J.Haydn – Koncert obojowy D-dur L.v.Beethoven – Largo F-dur na obój i ork., J.Brahms – Wariacje na temat Haydna op.56a M.Karłowicz – Odwieczne pieśni op.10

Wykonawcy: Kama Grott  /obój/ Dyrygent Piotr Staniszewski           

07 grudnia /Koszalin/

KONCERT PRZEDŚWIĄTECZNY

Program: Kolędy polskie i innych narodów

Wykonawcy: Chór Koszalin Canta /Ewa Szereda przyg.chóru / DyrygentRuben Silva          

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: zachodniopomorskie
Koszalin

Organizatorzy

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanie



rejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter