Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XI OGÓLNOPOLSKIE INTEGRACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE "MALOWANY WSCHÓD"

Data wydarzenia: 6-20.7.2012

Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne„Malowany Wschód” dla studentów szkół artystycznych. Program warsztatów obejmuje wspólną pracę twórcą, nawiązującą do tradycji pleneru malarskiego. Działania plenerowe wzbogacone są o wyjazdy krajoznawcze poszerzające wiedzę o kulturze regionu, pięknie folkloru Ziemi Lubelskiej oraz urodzie lokalnego pejzażu. Jednocześnie mają na celu stworzenie wspólnie przeżywanych wydarzeń, wywieranie wrażeń i przeżyć estetycznych, które inspirują do pracy i integrują różne postawy twórcze. Warsztaty są imprezą o charakterze artystyczno-dydaktycznym, integrującym środowiska artystyczne, uczelnie, postawy twórcze oraz wzbogacają edukację artystyczną poprzez następujące formy: rzeźba w drewnie i kamieniu, rysunek – martwa natura, malarstwo – grafika w plenerze i pracowni, ceramika.

 

W XI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych „Malowany Wschód” wezmą udział studenci różnych szkół artystycznych z całej Polski. W ich trakcie odbędą się zajęcia integracyjne z wychowankami placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu biłgorajskiego, Lubelszczyzny oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie, promujące osoby niepełnosprawne, aktywujące je w zakresie pokazywania siebie, swoich zdolności artystycznych. Integralnym elementem warsztatów jest „Wakacyjna Szkółka Letnia” dla dzieci i młodzieży - wspólna praca i zabawa oparta na otwartości, tolerancji, współpracy i przyjaznej komunikacji. Zajęcia przybliżają podstawową wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach szeroko rozumianej sztuki. Celem „Wakacyjnej Szkółki Letniej” jest zainspirowanie do dalszego aktywnego działania na płaszczyźnie sztuki w swoim środowisku. Zajęcia prowadzone są przez uczestników warsztatów /profesorów, studentów/. Przewidziane są działania malarskie – dla różnych grup wiekowych, rzeźbiarskie, ceramiczne, oraz działania i kompozycje w przestrzeni.

 

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: lubelskie
23-420 Tarnogród, Rynek 18

Organizatorzy

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne
tok.tarnogrod@wp.pl, (84)6897021
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter