Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

05 Festiwal Fotodokumentu w Poznaniu

Data wydarzenia: 10.11-16.12.2012

Festiwal Fotodokumentu jest jedyną w Polsce międzynarodową prezentacją fotografii wyłącznie dokumentalnej i reportażowej. Co roku przedstawia ok. 150 zdjęć, które dają emocjonalny, bliski każdemu obraz współczesnych społeczeństw. Temat, zawsze gorący, inspirowany aktualną sytuacją i wydarzeniami na świecie, zmienia się w każdej edycji, skupiając uwagę na wciąż nowych talentach.

Fotodokument to punkt wyjścia, jako esencja fotografii o cechach, zapewniających jej jednoznacznie indywidualne miejsce w świecie sztuki w ogóle. Festiwal podkreśla jego wielkie przesłanie i rangę artystyczną, które opierają się na wyjątkowym powiązaniu sztuki i publicystyki. Festiwal Fotodokumentu jest skierowany do każdego.   Organizowany przez Instytut Fotografii proFotografia razem z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa WSNHiD w Poznaniu, odbywa się zawsze w listopadzie, w Galerii 2piR i innych przestrzeniach WSNHiD. Dzień pierwszy to dzień otwarcia wystaw. Wernisażowi towarzyszą krótkie recitale muzyczne. Dzień drugi poświęcony jest pokazom multimedialnym i spotkaniom autorskim fotografów, uczestniczących w wystawach.   W ciągu niespełna pięciu lat Festiwal zaprezentował poruszające serie ponad 80 fotografów ze wszystkich stron świata. Pokazywał prace zdobywców najważniejszych nagród w światowej fotografii a jednocześnie wskazywał nieznane osobowści i odkrywał je publiczności. Współpracował z zalicząjcym się do pięciu najlepszych festiwali fotograficznych na świecie Noorderlicht Photo Festival.  

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
61-719 Poznań , gen. T. Kutrzeby 10

Organizatorzy

Fundacja Instytut Fotografii proFotografia, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter