Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Dancing Poznań 2012

Data wydarzenia: 18-25.8.2012

Dancing Poznań 2012 to przedsięwzięcie obejmujące IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, XIX Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz szereg imprez towarzyszących. Warsztaty jako komplementarna forma kształcenia i sposób na wyrażenie siebie są znane na całym świecie od kilkudziesięciu lat. Przedsięwzięcie organizowane przez Polski Teatr Tańca ma specyficzną, opartą na wieloletnim doświadczeniu logistykę, która uwzględnia liczne, także poza taneczne aspekty uczestniczenia w Warsztatach. Niezwykle bogata oferta warsztatowa obejmuje co roku kilkadziesiąt technik prowadzonych przez pedagogów z całego świata.

Poza typowymi zajęciami warsztatowymi uczestników czekają pokazy filmów z cyklu „Kino non stop” oraz spektakle Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca. Na festiwalu co roku prezentują się zespoły teatrów tańca z całego świata. Temat tegorocznego festiwalu będzie stanowić „Pamięć”.

Dancing Poznań 2012 to przedsięwzięcie obejmujące IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, XIX Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz szereg imprez towarzyszących. Warsztaty jako komplementarna forma kształcenia i sposób na wyrażenie siebie są znane na całym świecie od kilkudziesięciu lat. Przedsięwzięcie organizowane przez Polski Teatr Tańca ma specyficzną, opartą na wieloletnim doświadczeniu logistykę, która uwzględnia liczne, także poza taneczne aspekty uczestniczenia w Warsztatach. Niezwykle bogata oferta warsztatowa obejmuje co roku kilkadziesiąt technik prowadzonych przez pedagogów z całego świata. Akredytowani uczestnicy Warsztatów mogą liczyć na nocleg w pokojach o różnym standardzie i cenie (w domach akademickich), opiekę medyczną i rehabilitacyjną, otrzymują także specjalny informator zwany "Tanecznikiem", który zawiera plan zajęć, ważne komunikaty, mapkę poszczególnych obiektów, w których odbywają się zajęcia, wiadomości turystyczne, gastronomiczne, komunikacyjne etc. W Studio Polskiego Teatru Tańca podczas Warsztatów działa też "sklepik" z ubraniami do ćwiczeń, butami do tańca (np. flamenco), akcesoriami i literaturą. Poza typowymi zajęciami warsztatowymi uczestników czekają pokazy filmów z cyklu „Kino non stop” oraz spektakle Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca. Na festiwalu co roku prezentują się zespoły teatrów tańca z całego świata. Temat tegorocznego festiwalu będzie stanowić „Pamięć”.

W Warsztatach może wziąć udział niemal każdy, nie ma ograniczeń dotyczących wieku, ani stopnia przygotowania ruchowego. Zajęcia odbywają się na trzech poziomach zaawansowania. Nawet dla dzieci 4-8 letnich przygotowane są specjalne grupy zajęć, podczas których ukierunkowanie ruchowe połączone jest z zabawą. Uczestnicy samodzielnie dokonują wyborów dotyczących techniki, pedagoga, grupy i godzin zajęć. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą internetową i rozpoczynają się 15 maja o godz. 12:00. Zapisy do poszczególnych grup trwają do momentu wyczerpania limitu miejsc.

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
61-835 Poznań, ul. Kozia 4

Organizatorzy

Polski Teatr Tańca
teatr@ptt-poznan.pl, (61) 852 42 41
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter