Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera – przełom sierpnia i września 2012

Data wydarzenia: 1.1-31.12.2012

Od 2004 roku odbywa się Warszawie Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera organizowany przez Fundację Shalom. Jego inicjatorką i twórczynią jest Prezes i Dyrektor Generalna Fundacji, Gołda Tencer. W ciągu kilku festiwalowych dni jego uczestnicy mogą zapoznać się z całym bogactwem kultury żydowskiej, poprzez różne środki wyrazu: teatr, film, taniec, spotkania literackie, język jidysz, sesje naukowe, sztuki wizualne, muzykę oraz wystawy z udziałem najwybitniejszych artystów z Polski i  całego świata.

W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpili m.in.: Nigel Kennedy, David Krakauer, Giora Feidman, Theresa Tova, Zakopower, Matt Herskowitz, Klezmatics, Frank London, Mike Burstyn, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Kroke, Edyta Gepert, Lea Koenig, Michał Urbaniak oraz kantorzy: Joseph Malovany i Benzion Miller. Zapomniany zakątek stolicy, zmienia się podczas festiwalu w kolorową i pełną życia uliczkę z początku XX wieku, z winiarniami, piekarniami  i kramami. Dedykujemy go I.B. Singerowi, który jak nikt inny potrafił odmalowywać słowem pejzaże małych żydowskich miasteczek.

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
00-104 Warszawa, Pl.Grzybowski 12/16

Organizatorzy

Fundacja Shalom
sekretariat@shalom.org.pl, (+48 22) 620 30 36
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter