Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

ArtFest 2012 - Festiwal Sztuki

Data wydarzenia: 30.11.2022-30.11.2008

sztuka współczesna,wystawy, koncerty

 

Jesienią 2012 roku w Tarnowie zainaugurowana zostanie kolejna edycja Festiwalu Sztuki ArtFest 2012, stworzona przed kilku laty przez śp. animatora kultury i dyrektora BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie Bogusława Wojtowicza. W dniach od 23 listopada do 9 grudnia 2012r. w Małopolsce odbędą się wystawy, wernisaże, warsztaty, spotkania z twórcami oraz koncerty.

Festiwal Sztuki ArtFest 2011 jest interdyscyplinarnym wydarzeniem artystycznym, promującym sztukę współczesną, na który składają się koncerty, wystawy, spotkania z artystami. Jest platformą spotkań wybitnych artystów  z publicznością, ale również spotkań artystów z artystami, których otwarta formuła Festiwalu zachęca do przekraczania granic własnej dyscypliny artystycznej.


Dotychczasowymi gośćmi Festiwalu byli wybitni artyści m.in. Nigel Kennedy, Tomasz Stańko, Motion Trio, OSJAN, Motema Africa, Giulia y Los Tellarini, Andrzej Dudziński, Wojciech Prażmowski, Tomek Sikora, Leon Tarasewicz, Łódź Kaliska, Janusz Głowacki, Olena Leonenko. Cechą wyróżniającą ArtFest jest bliski kontakt publiczności z artystami (poprzez spotkania autorskie, wernisaże), dzięki czemu artyści zaprzyjaźniają się z miastem, często do niego wracają i dobrze o nim mówią. Ambitny program interdyscyplinarny sprawia, że Festiwal ma również dużą wartość edukacyjną. Zapoznaje publiczność z najciekawszymi, niekomercyjnymi przedsięwzięciami kulturalnymi. Efektem Festiwalu są wyjątkowe zdarzenia artystyczne, firmowane osobowościami kultury i sztuki, które kształtują wrażliwość odbiorców i ich otwartość na różne formy artystycznego wyrazu.

Organizatorzy:  BWA Galeria Miejska w Tarnowie, Centrum Sztuki Mościce i Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe-Partout

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
33 - 101 Tarnów, ul. Traugutta 1

Organizatorzy

BWA Galeria Miejska w Tarnowie, Centrum Sztuki Mościce i Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe-Partout
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter