Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves

Data wydarzenia: 12-28.4.2012

W kwietniu 2012 Festiwal Short Waves już po raz czwarty zaprezentuje to co najciekawsze i najlepsze w polskim kinie krótkometrażowym. W rprogramie: dokumenty, fabuły, animacje, teledyski i filmy eksperymentalne. Pokazy odbedą się w kilkudziesięciu miastach w Polsce oraz za granicą.

Festiwal Short Waves już poraz czwarty przekroczy granice geograficzne, tematyczne i gatunkowe. Głównym celem organizowanego przez poznańską Fundację Ad Arte Festiwalu jest prezentacja i promocja polskiego kina krótkometrażowego w kraju oraz za granicą. W ramach programu prezentowane są filmy dokumentalne, fabularne, animowane, a także teledyski i kino eksperymentalne. Selekcja odbywa się w oparciu o dwa kryteria: długość filmów (poniżej 30 minut), oraz ich jakość. Festiwal daje twórcom niepowtarzalną szansę na zaistnienie w szerokiej dystrybucji – co roku pokazy docierają bowiem do ponad 30 polskich miast. Gościmy również na forum międzynarodowym (m.in. w Berlinie, Dublinie i Londynie). Widownia w każdym z miast będzie mogła wziąć udział w wyborze zwycięskiego filmu, którego autor otrzyma Grand Prix Publiczności w wysokości 10 000 PLN.
 

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
61-625 Poznań, Hawelańska 1

Organizatorzy

Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter