Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Reportażu CAMERA OBSCURA

Data wydarzenia: 30.11.2022-30.11.2026

Unikatowa impreza poświęcona sztuce reportażu w mediach elektronicznych (telewizja, radio, internet), promująca reportaż jako samodzielną formę audiowizualną z pogranicza dziennikarstwa i filmu dokumentalnego. Co roku międzynarodowe jury przyznaje autorom najlepszych reportaży z kraju i świata nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. 

To jedyny taki festiwal w Europie! To na CAMERA OBSCURA widzowie mają szansę dowiedzieć się, co łączy reportaż z filmem, teatrem, czy sztuką ulicy. Przedsięwzięcie to jest dedykowane gatunkowi reportażu w różnych dziedzinach sztuki i mediów. Festiwal obejmuje równolegle swoim zasięgiem: ulice Bydgoszczy, centrum festiwalowych projekcji – bydgoski TEATR POLSKI, klub festiwalowy, telewizję i przestrzeń wirtualną. Poza międzynarodowym konkursem dla profesjonalnych reporterów i twórców telewizyjnych filmów dokumentalnych o nagrodę Grand Prix im. Ryszarda Kapuścińskiego, w programie Festiwalu obecne są także: Konkurs dla młodych twórców Panasonic Young Inventions, Sekcja Reportażu Radiowego, przeglądy Filmów Dokumentalnych pod hasłem „Kamera na:…”, warsztaty dziennikarskie, filmowe i fotograficzne, debaty, wystawy, akcje performance i koncerty.

Data publikacji: 30.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
85-796 Bydgoszcz, ul. Frydrycha 10

Organizatorzy

Fundacja Sztuki ART-HOUSE
art-house@o2.pl, +48-509401888
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter