Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Letnie Forum Tańca Współczesnego

Data wydarzenia: 30.11.2021-30.11.2023

Letnie Forum Tańca Współczesnego to cykl prezentacji spektakli, projekcji filmów, warsztatów tańca i wykładów adresowanych do szerokiego grona odbiorców, głownie z Lublina i regionu.

Centrum Kultury w Lublinie zapraszają teatry tańca z Polski i zagranicy, które w ciągu  trzech dni prowadzą intensywne działania artystyczno- edukacyjne. Dzięki tym bliskim spotkaniom uczestnicy warsztatów i widzowie mają okazję dokładniej poznać tajniki pracy teatrów i wziąć udział w szczerej dyskusji z artystami i pedagogami.

 

 

Odpowiednikiem listopadowego festiwalu Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca jest organizacja Letniego Forum Tańca Współczesnego. W tym roku zakończyliśmy 2-letni projekt „Ku Europejskiej Stolicy Kultury 2016”, który cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności (w tym roku codziennie spektakl oglądała ok 600 osobowa publiczność). Forum jest bardzo ważnym punktem na kulturalnej mapie Lublina ze względu na to, że prezentacje teatrów tańca na równie światowym poziomie jak w przypadku jesiennych Spotkań, odbywają się w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego i prezentujemy je bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych. Daje to możliwość zapoznania się z tańcem współczesnym szerokiemu i różnorodnemu gronu odbiorców, a pozyskiwanie nowej widowni ma odzwierciedlenie jesienią.

            W roku 2012 do współpracy zaprosiliśmy znanego choreografa i performera z Austrii- Willi Dornera, który wraz z tancerzami Lubelskiego Teatru Tańca przygotuje bardzo oryginalną choreografię, które będzie prezentowana w przestrzeni miasta. Choreografia ta będzie osadzona na elementach tańca współczesnego, parkuru oraz akrobatyki, a wkomponowanie choreografii w zabytki Lublina, jego zakamarki i ważne punkty na miejskiej mapie ma szansę być ciekawą promocją zarówno dla tańca współczesnego jak i dla samego miasta.. Oprócz tego gościem Forum będzie zespół z Jo Stromgren z Norwegii, który zaprezentuje swój spektakl oparty na choreografii zaczerpniętej z meczu piłkarskiego. Te działania będą miały dodatkowe nawiązanie do trwających w tym okresie Euro 2012.

            Oprócz tego zorganizowanie zostaną warsztaty tańca współczesnego, oraz krótkie pokazy, performance na boiskach szkolnych tzw. „Orlikach”.

Data publikacji: 03.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: lubelskie
20-016 Lublin, Narutowicza 32

Organizatorzy

Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca
taniec@ck.lublin.pl, 81 536 03 28
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter