Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

"Porozmawiajmy o kobietach. Bruno Schulz, Witold Gombrowicz, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Kornel Makuszyński, Jan Lebenstein, Władysław Hasior"

Data wydarzenia: 19.5-30.9.2012

Wystawa przygotowana przez Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie, będzie prezentowana w Galerii Sztuki im. J. W. Kulczyckich na Kozińcu w Zakopanem od 19. 05. 2012 - 30. 09. 2012.

 

Wystawa Porozmawiajmy o kobietach przygotowana zostanie we współpracy z Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie, według scenariusza Łukasza Kossowskiego. Idea wystawy to parada największych polskich mizoginistów ze środowiskiem artystycznym Zakopanego w tle. Sam temat potraktowany zostanie lekko, humorystycznie, stanowiąc artystyczną prowokację w stosunku do wszechobecnej konwencji gender. Ekspozycja złożona będzie z ponad 100 dzieł sztuki i przedmiotów rzemiosła artystycznego, fotografii dokumentalnych i cytatów z tekstów. Oprócz obiektów własnych Muzeum Tatrzańskiego, dzieła wypożyczone zostaną z Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Literatury w Warszawie oraz od kolekcjonerów prywatnych w Krakowie, Warszawie i Częstochowie. 

(Zorganizowanie wystawy uzależnione jest od pozyskania dotacji z MKiDN)

 

Data publikacji: 03.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
34-500 Zakopane, Krupówki 10

Organizatorzy

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter