Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ŻYDOWSKIE MOTYWY

Data wydarzenia: 24-29.4.2012

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ŻYDOWSKIE MOTYWY jest jednym z największych tego typu festiwali w Europie, skoncentrowanym na tematyce żydowskiej we współczesnej kinematografii. Naszym widzom pragniemy pokazać zawsze to, co najciekawsze w kulturze, historii i tradycji żydowskiej, a także promować idee tolerancji i wielokulturowości.

Festiwal ma charakter niekomercyjny, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Projekcje odbywają się w warszawskim kinie Muranów.

Pierwszy Festiwal odbył się w 2004 roku. Głównym inicjatorem i dyrektorem festiwalu jest Mirosław Chojecki, a dyrektorem artystycznym jest reżyser filmowy Andrzej Titkow. Festiwal od pierwszych lat wspiera grono wybitnych osób, wśród nich Andrzej
Wajda, Agnieszka Holland i Krzysztof Zanussi.

Program każdej edycji MFF Żydowskie Motywy obejmuje 6 dni, podczas których odbywa się ok. 100 darmowych projekcji konkursowych, a także wyświetlane są filmy naszego gościa honorowego. Ostatniego dnia festiwalu międzynarodowe jury składające się z 5 wybitnych przedstawicieli świata filmu ogłasza werdykt przyznając nagrody -
Warszawskie Feniksy.

Po Festiwalu organizujemy pokazy pofestiwalowe w kilkudziesięciu miastach całej Polski. Dzięki temu staramy się dotrzeć do odbiorców z mniejszych miast, którzy mają utrudniony dostęp do filmów wyświetlanych w ramach festiwali, a także do miejscowości niegdyś zamieszkałych przez ludność żydowską.

Od 2004 roku corocznie organizowana jest jego kolejna edycja - w 2012 roku już ósma. Tym samym Festiwal na stałe wpisał się w krajobraz coraz bardziej wielokulturowej Warszawy.

Data publikacji: 03.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
00-532 Warszawa, ul. Wilcza 12c
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter