Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek"

Data wydarzenia: 19-22.6.2012

Międzynarodowy konkurs promujący teatralną twórczość artystyczną dzieci i młodzieży z Polski i krajów ościennych, W trzydniowym festiwalu uczestniczy ok. 200 młodych aktorów, odbywają się spektakle konkursowe, profesjonalne spektakle towarzyszące, warsztaty dla uczestników i instruktorów, edukacyjne imprezy plenerowe  

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” jest największą międzynarodową imprezą teatralną w Suwałkach, integrującą dzieci i młodzież z krajów Europy Wschodniej i Zachodniej poprzez sztukę i edukację kulturalną. 

Osią festiwalu są trwające dwa dni prezentacje konkursowe, zakończone uroczystym ogłoszeniem wyników i spektaklem towarzyszącym. Festiwalowi towarzyszy wiele imprez dodatkowych, takich jak wystawa rekwizytów teatralnych, warsztaty teatralne dla uczestników oraz edukacyjne imprezy plenerowe.

Repertuar spektakli jest dowolny, jednak staramy się eksponować nurt tradycji i przekazów dotyczących miejsc, z których przybyli uczestnicy. Interesujące przedstawienia, często tworzone wg własnych scenariuszy, dyskusje odbywające się każdego wieczoru, barwny korowód postaci ze świata teatru, co roku tworzą niepowtarzalny klimat dialogu między artystami. Edukacyjne imprezy plenerowe, związane z historią i legendami regionu, sprzyjają integracji i poczuciu wyjątkowości festiwalu. Aranżowana wyprawa uczestników do miejsc szczególnie interesujących swą przeszłością ukazuje młodym związki sztuki z miejscem na ziemi oraz inspiruje do czerpania z własnej tradycji kulturowej. Jest to dodatkowy walor promocyjny, mający ścisły związek z malowniczymi terenami Suwalszczyzny.

Celem festiwalu jest edukacja młodzieży poprzez teatr oraz promowanie w sposób ciągły najbardziej wartościowych  i aktualnych dokonań w dziedzinie polskiego i zagranicznego teatru młodzieżowego.

Data publikacji: 04.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: podlaskie
16-400, ul. Noniewicza 71

Organizatorzy

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach
rokis@rokis.suwalki.pl, 087 566 42 11
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter