Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wystawa prac Róży Litwy w Galerii CKiS "Wieża Ciśnień" w Koninie

Data wydarzenia:

Róża Litwa - w 2008 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (pracownia prof. Jarosława Modzelewskiego). Aneksy do dyplomu wykonała w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem prof. Mirosława Duchowskiego oraz z rysunku pod kierunkiem adiunkta Czesława Radzkiego.

Róża Litwa nie lubi mówić o swoim malarstwie. Jest artystką z rodzaju tych, która sądzi, że wszystko, co ewentualnie miałaby do powiedzenia, widoczne jest na obrazie. Nie chce przy tym odebrać widzowi możliwości własnej interpretacji.Jej prace są bardzo małe , kameralne, niezbyt atrakcyjne, jeśli idzie o rozmiary i kolory. Mogłyby zostać pominięte ze względu na delikatność malowania. A jednak rzucały się w oczy, ponieważ ona po prostu umie malować. Wprowadza w obręb niewielkiego płótna czy też papieru (niektóre z nich to papiery naklejone na płótna) takie działanie plastyczne, że przywodzi na myśl Malewicza, Wróblewskiego i innych klasyków malarstwa. Temat jej prac jest jeden – człowiek.

Data publikacji: 04.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
62-510 Konin, Okólna 47a

Organizatorzy

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
ckis@ckis.konin.pl, 63 243 63 50
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter