Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

VII Kinematograf FIlozoficzny. Festiwal Filmu Filozoficznego

Data wydarzenia: 6-9.12.2012

VII edycja poświęcona będzie kinu dokumentalnemu i  zagadnieniu „prawdziwości” oraz granicom dokumentu. Filmowanie jest filozofowaniem.

"Nie ma przekazu, który nie niósłby w sobie pewnej wizji świata. Nie ma ustawienia kamery, które jest bez znaczenia. Nie ma wyboru, który byłyby tylko czysto estetycznym rozstrzygnięciem".

Festiwal Filmu Filozoficznego jest pierwszą tego typu imprezą filozoficzno-filmową w Polsce, Europie i na świecie, a jego podstawowym celem jest promocja interdyscyplinarnego podejścia do sztuki filmowej. Głównym przedmiotem zainteresowania jest proces oddziaływania pomiędzy dwoma dziedzinami: filozofią i filmem. VII edycja festiwalu przyjrzy się relacjom między dokumentem, dokudramą i fabułą. Zaprezentujemy filmy dokumentalne z różnych regionów Europy obrazujące odmienne sposoby prezentowania podejmowanych tematów. Podejmiemy próbę dotarcia do "granic dokumentu".

Data publikacji: 04.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
31-067 Kraków, Wietora 15

Organizatorzy

Stowarzyszenie EKSIT, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter