Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXII Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii

Data wydarzenia:

Szeroka prezentacja kultury Frankofonii czyli krajów używających w życiu publicznym języka francuskiego. Jest to ogromne wyzwanie bo Frankofonia to wielokulturowość, dotyczy krajów czarnej Afryki, krajów Maghrebu, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Pólnocnej Ameryki, no i przede wszystkim Europy. Wspólnym mianownikiem jest język francuski, wszystko pozostałe to prawdziwy tygiel tradycji i zwyczajów. Prezentujac Frankofonię uczymy się szanować wielokulturowość i poznawać bogactwo kultury krajów frankofońskich. Każda edycja Frankofonii jest dla nas przygodą kulturową i intelektualną, a nade wszystko jest spotkaniem ze wspaniałymi artystami i ich historiami. Tematem przewodnim XXII Dni Frankofonii będzie Tunezja. A ich gwiazdą Emel Mathlouthi, "głos jaśminowej rewolucji".

 

Dom Bretanii - tak nazywa się centrum francuskie prowadzone przez Fundację Poznań-Ille et Vilaine w Poznaniu, popularne miejsce spotkań z kulturą francuską, europejską i frankofońską.

Data publikacji: 04.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
61 772 Poznań , Stary Rynek 37

Organizatorzy

Fundacja Poznań-Ille et Vilaine
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter