Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

X Międzynarodowy Blues Rock and Roll Festival i Konkurs Młodzieżowych Zespołów Bluesowych

Data wydarzenia: 16-17.11.2012

Celem Festivalu jest ukazanie dorobku młodych twórców i wykonawców., promocja młodych zespołów muzycznych, propagowanie ambitnych gatunków muzyki od bluesa tradycyjnego do nowych odmian blues - rocka,  skierowanie uwagi lokalnego środowiska na wyżej wymienioną estetykę muzyczną, koncert największych gwiazd bluesa.

 

Jubileuszowy „X Międzynarodowy Blues Rock and Roll Festival” jest kontynuacją organizowanego przez nas od 1996 roku festiwalu. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprez był muzyk bluesowy, nasz nieodżałowany kolega Krzysztof Watała, którego pamięci dedykujemy organizowane imprezy. Podczas kolejnych edycji Blues Rock & Roll Festival gościliśmy gwiazdy światowego formatu – Carlos Johnson (USA); Stan Skibby (USA); Family Style (Włochy); Lady I & The Blues Birds (Czechy) oraz czołówkę polskich wykonawców - Martynę Jakubowicz, Dżem, Nocną Zmianę Bluesa, Guitar Workshop, Leszka Ciechońskiego, Gang Olsena, Obstawę Prezydenta, Kasę Chorych, After Blues, Tortilla Flat i wiele innych. Występy tych wykonawców gwarantujące wysoki poziom artystyczny sprawiły, że Festiwal ma ugruntowaną renomę wśród fanów tej muzyki w całej Polsce. Na ostatniej IX edycji festiwalu gościliśmy Mirę Kubasińską a jej wspaniały koncert był jednym z ostatnich występów legendarnej artystki. Nieodłącznym elementem imprezy jest również poszukiwanie i promocja młodych, obiecujących artystów. W ramach Festiwalu zorganizujemy konkurs dla amatorskich, młodzieżowych zespołów bluesowych. Zadanie polega na przeprowadzenie przeglądu, konkursu i koncertu laureatów dla zespołów młodzieżowych. Zwycięzcy konkursu otrzymają 3 nagrody pieniężne oraz zagrają w u boku znakomitych bluesmanów w Koncercie Gwiazd. Przed Festiwalem wydrukujemy 1000 plakatów, które rozplakatujemy w Łodzi i w województwie.   Na Festiwal zaprosimy największe gwiazdy muzyki bluesowej, które jeszcze nie gościły na naszej imprezie : CALIFORNIA HONEYDROPS z Oakland (California) czerpie z korzeni amerykańskiej muzyki (Blues; R&B; Gospel i New Orleans Jazz) ale prezentuje także własną innowacyjną muzykę. W skład zespołu wchodzi kilku znakomitych myzyków mających bogate doświadczenie nabyte z najlepszymi amerykańskimi zespołami. Jest to jeden z najciekawszych amerykańskich zespołów bluesowych ostatnich lat.
BEŇA & PTASZEK to słowacki duet muzyków o uznanej międzynarodowej renomie. Koncertują na całym świecie reprezentując style od bluegrass dla ortodoksyjnego jazzu a grana przez nich stara, „czarna” muzyka z rzeki Missisipi przyciaga wielu sympatyków. Prawdopodobnie najbardziej aktywny bluesowy duet zagraniczny w USA w 2010 r. Pod koniec roku Duet otrzymał ofertę wystąpienia w amerykańskim filmie o epoce hippisów. Otrzymali tytuły Bluesmana Roku i są zapraszani na festiwale bluesowe w całej Europie. Wrocławska formacja HooDoo Band, która gra mieszankę rhythm and bluesa, funky i soulu, była wielokrotnie wybierana najlepszym zespołem w rankingu Blues Top, występowali też na Top Trendy 2010 w Sopocie. W zespole występuje laureatka pierwszej edycji Idola, Alicja Jarosz. Konferansjerem Festiwalu będzie jeden z radiowych redaktorów muzycznych. Międzynarodowy Festiwal stanie się nie tylko świętem dla fanów bluesa i rocka, ale istotnym wydarzeniem kulturalnym, promującym nasze miasto na polskiej scenie muzycznej.

Data publikacji: 05.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: łódzkie
93-021 Łódź, ul. Lokatorska

Organizatorzy

Cerntrum Kultury Młodych
ckm@toya.net.pl, 42 6842402
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter