Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

FESTIWAL MALARSTWA MONUMENTALNEGO MONUMENTAL ART

Data wydarzenia: 1-14.7.2012

Festiwal malarstwa monumentalnego na gdańskim osiedlu Zaspa. W ramach festiwalu powstają wielkoformatowe murale na ścianach szczytowych budynków, realizowane przez uznanych światowych artystów. Powstałe prace tworzą kolekcję malarstwa monumentalnego, którą można zwiedzać z przewodnikami- mieszkańcami osiedla.

Festiwal Malarstwa Monumentalnego Monumental Art odbywa się na gdańskim osiedlu Zaspa, gdzie tworzymy kolekcję malarstwa monumentalnego na ścianach szczytowych bloków. Każda edycja festiwalu opatrzona jest tematem z obszaru tolerancji i solidarności twórczej, generując artystyczne wypowiedzi w postaci wielkoformatowych murali np. w 2010 roku tematem festiwalu była “Wolność w czasach kryzysu”. Do udziału w festiwalu zaproszeni są uznani artyści z różnych stron świata, ich prace prezentują odrębne tożsamości kulturowe. Realizacja murali (minimum 5 w danym roku) odbywa się na oczach mieszkańców, którzy są obserwatorami, komentatorami procesu twórczego. Festiwal demokratyzuje przestrzeń publiczną, wprowadzając w blokowisko sztukę. Obserwacja procesu twórczego stanowi atrakcję dla osób, które na co dzień nie są jej odbiorcami. Powstałe prace korespondują z walorami historycznymi i urbanistycznymi osiedla. Codzienne obcowanie z artystami, wspólny wernisaż przekonuje mieszkańców, że działania artystyczne mogą mieć miejsce w sąsiedztwie, nie tylko w centrach miast i instytucjach sztuki. Kolekcja liczy już 33 wielkoformatowe murale - można ją zwiedzać z lokalnymi przewodnikami, mieszkańcami osiedla.

Data publikacji: 05.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: pomorskie
80-830 Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40

Organizatorzy

Gdańsk 2016
esk@gdansk2016.eu, 58 778 62 76
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter