Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Europejski Poeta Wolności

Data wydarzenia: 21-24.3.2012

Europejski Poeta Wolności to wieloetapowa nagroda literacka, której finał w formie festiwalu odbywa się co dwa lata, w marcu w Gdańsku.
 Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja zjawisk poetyckich, które podejmują jeden z najistotniejszych dla współczesności temat - wolności, a jednocześnie charakteryzują się wybitnymi wartościami artystycznymi.

p { margin-bottom: 0.21cm; }

 Laureatem Nagrody Europejski Poeta Wolności może zostać żyjący poeta, pochodzący z Europy – rozumianej wg kryteriów geograficznych. Do każdej edycji nagrody, losowane jest siedem, spośród czterdziestu dziewięciu krajów europejskich 
Kilkudniowy finał Nagrody obejmuje spotkania autorskie i promocyjne europejskiej poezji o charakterze wolnościowym, przetłumaczone przez wybranych przez organizatora tłumaczy, slamy poetyckie, happeningi, koncerty.
 Laureat nagrody otrzymuje statuetkę Europejskiego Poety Wolności oraz nagrodę w wysokości 100 tys. złotych. Nagrodzony jest takze tłumacz zwycięskiego tomu (10 tys. zł). W 2012 roku Europejskiego Poetę Wolności wybierze jury w składzie: Krzysztof Pomian - przewodniczący, Krzysztof Czyżewski, Agnieszka Holland, Anda Rottenberg, Paweł Huelle, Zbigniew Mikołejko i Stanisław Rosiek.

 

Data publikacji: 05.10.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: pomorskie
80-830 Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40

Organizatorzy

Miasto Gdańsk, Gdańsk 2016
esk@gdansk2016.eu, 58 778 62 76
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter